06 Kasım 2016 19:47

Tutuklu HDP milletvekillerinin mesajları

HDP Genel Merkezi tutuklanan HDP Eş Genel Başkanları ve milletvekillerinin mesajlarını yayınladı.

Paylaş

HDP Genel Merkezi tutuklanan HDP Eş Genel Başkanları Selahattin Demirtaş,Figen Yüksekdağ ve milletvekilleri İdris Balüken,Ferhat Encü, Gülser Yıldırım, Leyla Birlik, Nursel Aydoğan ve Selma Irmak’ın avukatlar aracılığı ile paylaştıkları mesajları paylaştı.

HDP Eş Genel Başkanları ve milletvekillerinin paylaştıkları mesajlarşöyle 

FİGEN YÜKSEKDAĞ: MUTLAKA SEVGİ VE CESARET KAZANACAKTIR

Her şeye rağmen umudumuzu tüketemez, direncimizi kıramazlar. İçeride ya da dışarıda HDP ve bizler yine Türkiye için biricik özgürlük ve demokrasi seçeneğiyiz. İşte bütün korkuları bundandır. Kimse moralini bozmasın, gardını direncini düşürmesin. Bu nefret ve saldırganlığın korkudan olduğunu unutmasın. Mutlaka sevgi ve cesaret kazanacaktır. Sevgi ve selamlarımla.

SELAHATTİN DEMİRTAŞ: TEK BİR MUM BU KARANLIĞI AYDINLATMAYA YETERLİDİR

Öncelikle bütün dostlara selam ve sevgilerimi iletiyorum. Ülkemizin her gün daha fazla karanlığa itildiği bu günlerde, bizim hukuksuz bir şekilde tutuklanmamız. Sadece bu karanlığın biraz daha koyulaşmasına sebep olmuştur. Ancak bizi bu karanlıkta teslim alacağını sananlar, unutmasınlar ki tek bir kibrit çöpü, tek bir mum bu karanlığı aydınlatmaya yeterlidir. Bulunduğumuz yer ve koşullar ne olursa olsun halkımızın özgür yarınlarda barış içerisinde yaşaması için gerekirse mum gibi yanmaya devam edeceğiz. Herkes demokrasi mücadelesinde görev başında olmalı, canla başla bu karanlığı ortadan kaldırıp aydınlık geleceğimiz için çalışılmalıdır. Moralim ve sağlığım çok iyidir. Sevgilerimle.

İDRİS BALUKEN: BULUNDUĞUMUZ HER YERDE MÜCADELEMİZE DEVAM EDECEĞİZ

Halkımız moralli olsun, onuruna sahip çıkan haklımızı selamlıyor. Bizlerde onurumuza sahip çıkıyoruz. Burada olması gerekenler bizler değil bu komplo ve mizanseni hazırlayanlardır. Bizi marjinalize etmek için bizim nerde olduğumuzu dahi saklıyorlar. Bu bir rehin alma ve kaçırılma politikasıdır. Tarih boyunca bu dikta bu anlayış hep yıkılmıştır, yok olmaya mahkûm olmuştur. Bizlerin duruşu ile bir kez daha böyle olacaktır. Bulunduğumuz her yerde mücadelemize devam edeceğiz. Halkımıza selamlar.

FERHAT ENCÜ: UMUT BİRLEŞMEKTİR AYNI ZAMANDA

Bu bir mücadele, bu mücadelenin binlerce toprağa düşmüş tutuklusu var. Biz kendimiz onlardan ayrı tutmayız. Bu şiddetli bir saldırı dalgasıdır. Ancak direnişle püskürtülebilir. Bizlerde burada direniyoruz, direneceğiz. Hiç kimse mutsuzluğa kapılmasın, umudunu diri tutanlar bu zulme karşı koyabilir. Umut birleşmektir aynı zamanda. Faşizme karşı halkımızın ortaya koyduğu onurlu direniş kazanacaktır. Eşbaşkanlarımızın rehin alındığı bir ülkede hiç kimse ben özgürüm diyemez. Halkımıza selam ve sevgilerimi iletirim.

GÜLSER YILDIRIM: AZMİMİZ DAHA DA BÜYÜMÜŞTÜR

AKP diktatörlüğü ne yaparsa yapsın bizi ne mücadelemizden nede inandığımız değerlerden asla vazgeçiremeyecektir. Yaptığı bu insanlık dışı uygulamalar, bizim ona karşı vermiş olduğumuz mücadelede ne kadar haklı olduğumuzu göstermektedir. Azmimiz daha da büyümüştür. Tüm halkımızın bilmesini istiyorum. Selam ve sevgilerimle.

LEYLA BİRLİK: MUTLAKA KAZANACAĞIZ

Zor bir süreç ve darbedir. İçeride ve dışarıda direneceğiz. Ve mutlaka kazanacağız. Selamlar.

NURSEL AYDOĞAN: UMUDUMUZU BÜYÜTECEĞİZ

Tutuklanmamız HDP’nin tasfiyesinin bir parçasıdır. Unutulmamalıdır ki HDP bir dava partisidir. Cezaevinde olsak da davamızın ve mücadelemizin takipçisiyiz. Tutuklanmamızla ilgili olarak hiç kimsenin asla morali bozulmasın, hiç kimse asla ve asla umutsuzluğa kapılmasın. AKP’nin yönelimi ne düzeyde olursa olsun bizler moralimizi güçlü tutacağız. Umudumuzu büyüteceğiz.

SELMA IRMAK: . HALKIMIZ GELECEĞİNE SAHİP ÇIKSIN

AKP darbesi aleni bir şekilde ortaya çıktı. Bu darbe demokrasi cephesinin önünü almaya yöneliktir. 80 darbesinden daha sinsi bir darbedir. Gelişen geniş muhalefete duyulan korkudur. Direniş devam edecek, halkımız dışarıda biz burada direneceğiz. Cezaevleri ikinci adresimizdir. Kadın arkadaşlara özel selamlarımı iletiyorum. Kadınlar AKP’nin kabusu olacaktır. Halkımız geleceğine sahip çıksın. Türkiye ve Kürdistan halklarına direniş çağrısında bulunuyoruz. Selam ve sevgilerimle.


Abdullah Zeydan, geç saatlerde Edirne Cezaevi’ne götürüldüğü için avukatlarımız henüz kendisi ile görüşememiştir. (HABER MERKEZİ)
 

ÖNCEKİ HABER

Kasım Otur: Ya Songül, hiç de gitmek istemiyorum

SONRAKİ HABER

Adalar Demokrasi Meclisi: Kayyumlara karşı demokrasinin yanındayız

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa