05 Kasım 2016 21:45

AST'tan muhalif basına destek: Seyirci kalmayacağız!

Ankara Sanat Tiyatrosu gazetelere dönük saldırıları seyirci koltuklarına Evrensel, BirGün ve Cumhuriyet bırakarak protesto etti.

Paylaş

Ankara Sanat Tiyatrosu (AST), muhalif basın kuruluşlarına yapılan baskı ve kapatmaları “baskılara seyirci kalmayacağız” diyerek protesto etti. Tiyatro üyeleri, oyunlara gelen izleyicilere BirGün, Evrensel ve Cumhuriyet gazetelerini dağıttı.

Birgün gazetesi'nden Çağlar Ballıktaş'ın haberine göre, Ankara Sanat Tiyatrosu (AST) ekibi, oyun izlemeye gelen vatandaşlara BirGün, Evrensel ve Cumhuriyet gazetelerini dağıttı. Muhalif basın kuruluşlarına yapılan baskıları protesto eden tiyatro, dayanışma çağrısında bulundu. Yaşanlara seyirci kalmayacaklarını bildirdi.

Oyun öncesi muhalif gazeteleri izleyicilere dağıtan Ankara Sanat Tiyatrosu ekibi, yaptığı açıklamada, “Biz Ankara Sanat Tiyatrosu olarak sokaklarda söylediğimiz sözleri sahneden 54 yıldır sanatımızla söyledik ve söyleyeceğiz. Elimizdeki tek gücümüz sanatımızdır. Repliklerimiz yüreğimiz, kostümlerimiz bedenimiz, aksesuarlarımız elimiz, ayağımız, dekorumuz içinde yaşadığımız dünyamızdır. Tarihe o kadar çok 'kara bir leke' geçti ki kapkara olduk. Hayat perde diyene kadar seyircimizle birlikteyiz. Seyirci kalmayacağız” ifadelerine yer verdi. (HABER MERKEZİ)

ÖNCEKİ HABER

Demirtaş, avukatlarıyla görüştü

SONRAKİ HABER

Mersin Valiliği kayyum eylemlerini 15 gün süreyle yasakladı

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa