05 Kasım 2016 15:31

Demokrasi ve hukuk etkin kılınmalı

KESK Adana Şubeler Platformu yaptıkları eylemle HDP’li vekillere yönelik operasyona ve artan baskıcı uygulamara tepki gösterdi.

Paylaş

KESK Adana Şubeler Platformu, Atatürk Parkı’nda bir araya gelerek Türkiye’nin hızlı değişen gündemine dair görüşlerini açıklayan bir basın açıklaması gerçekleştirdi. Açıklamayı KESK Adana Şubeler Platformu adına BTS Adana Şube Başkanı Tonguç Özkan yaptı. Çeşitli siyasi hareketlerin destek verdiği eyleme bir müzisyen de gitarı ile eşlik etti.

KESK Adana Şubeler Platformu adına konuşan Tonguç Özkan, seçilmiş belediye başkanlarının, siyasi parti genel başkanları ve milletvekillerinin tutuklanması ve aynı günün sabahında Diyarbakır’da 9 kişinin hayatını kaybettiği ve yüze yakın insanın yaralandığı bir bombalı eylemden dolayı üzüntülü olduklarını dile getirdi. Karanlık güçlerin eli ile Türkiye halklarının kaosa sürüklenmek istendiğini ifade eden Özkan, Türkiye’nin içinde bulunduğu durumdan çıkmasının olanaklarının demokrasinin ve hukukun etkin ve ayrımsız uygulanması olduğunu vurguladı.

OHAL ve KHK’lara dayanarak kamuda gerçekleştirilen açığa almalar ve ihraçların, hükümetin elinde kontrolsüz bir silaha dönüştüğünü belirten Özkan, AKP Hükümetinin darbe fırsatçılığı yaparak ülkeyi kendi siyasal ve ideolojik hedefleri doğrultusunda, tek adam yönetimi kurmak için mesai harcadığını ifade etti. Özkan, KESK olarak siyasi görüş ayrılığına düşmeden haksız ve hukuksuz bir şekilde ihraç edilen her emekçinin yanında olduklarını vurguladı.

Eyleme destek veren bir müzisyen gitar çalıp “Haydi Barikata” ve “Çav Bella” şarkılarını söyledi.(Adana/EVRENSEL)

Reklam
ÖNCEKİ HABER

Eğitim emekçileri Samandağ’da yine sokaktaydı

SONRAKİ HABER

Alman parlamenterden birliktelik çağrısı

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa
Evrensel Ege Sayfaları
EVRENSEL EGE

Ege'den daha fazla haber, röportaj, mektup, analiz ve köşe yazısı...