04 Kasım 2016 23:49

Didim’de dayanışma çağrısı

Didim’de görevden alınan ve ihraç edilen kamu emekçileri, Didim Cemevi’nde 200’ün üzerinde Alevi yurttaşla bir araya geldi.

Paylaş

Didim’de görevden alınan ve ihraç edilen kamu emekçileri Didim Cemevi’ndeki destek etkinliğine katıldı. Didim Cemevi Başkanı Hüseyin İlhan, “Haksızlığa, hukuksuzluğa karşı çıktıkları için, insanlar ölmesin dedikleri için, Alevi halkının sorunlarına duyarlı davrandıkları için, barış ve demokrasi dedikleri için arkadaşlarımız görevden alındılar, ihraç edildiler. Onlar da birçoğunun yaptığı gibi başlarını öne eğer, evden işe, işten eve gidip gelebilirlerdi. Öğrencilerine daha iyi eğitim vermek için kendilerini paralamaz, onların ve velilerin sorunlarını kendilerine dert etmeyebilirlerdi. Ama öyle yapmadılar. İnsan olmanın gereğini yaptılar. Onlar onurumuzdur” diyerek kamu emekçileriyle dayanışmayı büyüteceklerini söyledi.

Eğitim Sen Didim Temsilciliği Başkanı Turgay Elçi de görevden uzaklaştırılma ve gözaltına alınmalarıyla ilgili bilgi verdi. Görevden ihraç edilen SES Temsilcisi Bülent Akın da, gözaltı ve ihraçların, tüm toplumu susturmayı ve sindirmeyi amaçlandığına işaret etti ve dayanışma ve birlikteliği büyütme çağrısı yaptı. (Aydın/EVRENSEL)

Reklam
ÖNCEKİ HABER

‘Yolumuz uzun, ama yılmayacağız’

SONRAKİ HABER

Urfa’da 30 gün süreyle eylem ve etkinlik yasağı

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa
Evrensel Ege Sayfaları
EVRENSEL EGE

Ege'den daha fazla haber, röportaj, mektup, analiz ve köşe yazısı...