04 Kasım 2016 20:03

Halkevleri: Birlikte direnişe çağırıyoruz

Halkevleri Genel Başkanı Oya Ersoy, 'Bu ülke topraklarında faşizme karşı mücadele geleneği köklüdür' dedi.

Paylaş

HDP’li milletvekillerinin gece yarısı operasyonuyla gözaltına alınmasıyla ilgili açıklama yapan Halkevleri, "Demokrasiden, laiklikten, eşitlikten, özgürlükten, barıştan yana olan herkesi faşizme karşı yan yana, omuz omuza mücadeleye, birlikte direnmeye çağırıyoruz” dedi. 

Halkevleri Genel Başkanı Oya Ersoy imzasıyla yayımlanan açıklamada gözlatına alınan HDP’li milletvekillerinin serbest bırakılmasını talep edilerek şu ifadeler kullanıldı: “Adalet bir yana, hiçbir kuralın bile olmadığı bir hukuksuzlukla yaşıyoruz. Kısa süre içerisinde Diyarbakır Belediyesi Eş Başkanları, Cumhuriyet Gazetesi yazarları ve en son HDP’li vekillerin gözaltına alınmasının amacı bellidir. AKP faşizmi bütün muhalefeti ve ülkeyi teslim almaya çalışmaktadır. İktidarının devamını ancak faşizmle, diktatörlükle sürdürebileceklerini düşünenler başkanlık rejimine geçişin de kendilerine biat etmeyen tüm kesimleri baskı altına alarak, sindirerek mümkün olabileceğine inanmaktadır. Faşizmle diktatörlükle bu ülkeyi yönetme hayalleri kuranlara hatırlatırız: Bu ülke topraklarında faşizme karşı mücadele geleneği köklüdür. Ülke tarihi; aynı zamanda faşizme karşı mücadelelerin tarihidir.”

Açıklamada ayrıca, “Demokrasiden, laiklikten, eşitlikten, özgürlükten, barıştan yana olan herkesi faşizme karşı yan yana, omuz omuza mücadeleye, birlikte direnmeye çağırıyoruz” denildi. (HABER MERKEZİ)
 

ÖNCEKİ HABER

'Pirime esas kazancı değil asgari ücreti yükseltin'

SONRAKİ HABER

Aramco saldırısını üstlenen Husiler, Birleşik Arap Emirlikleri'ni tehdit etti

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa