04 Kasım 2016 16:21

MİMODA Ankara Şubesi: Milletvekilinin yeri Meclistir

Mimarlar Odası Ankara Şubesi Yönetim Kurulu da yazılı bir açıklamayla milletvekillerinin gözaltına alınmasına tepki gösterdi. 

Paylaş

Açıklamada, “Sivil siyaseti engelleyen, parlementoyu işlevsiz bırakmayı hedef alan bu yaklaşım kabul edilemez. Milletvekillerinin yeri meclistir. İktidar ülkeyi kan gölüne çeviren iç ve dış politikalarının ve devleti FETÖ’ye teslim eden kadrolaşmalarının hesabını vermeden, aklanmadan, evrensel hukuktan, demokrasiden, barıştan ve özgürlükten yana olanlara saldırıyor. Kendi iktidarları için bu ülkeye yazık ediyor” denildi. 

Faşizmin ayak seslerinin yükseldiği ifade edilen açıklamada, şunlar dile getirildi: “Karşımızda üzerimize gelen ve tüm aykırı sesleri boğmak isteyen bir yaklaşım varken, hiç kimsenin bu ülkede, insanların milliyetine, dinine, mezhebine veya cinsiyetine bakarak ayrıştırıcı bir politikaya izlemeye hakkı yoktur. Bu ülkenin topraklarında kardeşlik, hoşgörü vardır. Evrensel demokrasi ve hukuk katledilirken susmak, ama onlar da demek, geleceğimiz açısından en büyük tehlikedir. Faşizm adımlarını amalarla sıklaştırıyor. Faşizme karşı amasız; Cumhuriyet değerleri, evrensel hukuk, adalet ve barış için tüm özgürlükçü sesleri birlikte davranmaya çağırıyoruz.” (Ankara/EVRENSEL) 
 

ÖNCEKİ HABER

Cansu Kaya cinayetinde sanıklara ceza yağdı 

SONRAKİ HABER

Ensar Vakfı, kişisel bilgilerini aldığı öğrencileri mesajla taciz ediyor

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa