04 Kasım 2016 09:07

Beştaş: Askeri darbeyi aşan bir sivil darbe yaşanıyor

HDP Adana Milletvekili Meral Danış Beştaş: ‘halkın iradesi şu anda gece yarısı operasyonlarıyla, kaçırmayla adetada gözaltına alınııyor' dedi.

Paylaş

Gazetemize konuşan HDP Adana Milletvekili Meral Danış Beştaş: ‘halkın iradesi şu anda gece yarısı operasyonlarıyla, kaçırmayla adetada gözaltına alınıyor’ dedi.

Yaşanan sürecin izahı olmadığını da belirten Beştaş şunları söyledi;“Bunu hangi kelimeyle değerlendirirsek değerlendirelim yetersiz kalır. Ama bu tam anlamıyla sivil olduğunu iddia eden bir yönetimin, iktidarın askeri bir darbeyi geride bırakacak şekilde bir darbesidir. Halka darbedir bu, sadece siyasete değil, yani demokrasilerde halk her şeyin üstündedir ve halkın iradesi şu anda gece yarısı operasyonlarıyla, kaçırmayla adetada gözaltına alınıyor.” 

94’Ü ELEŞTİRENLER 94’Ü GERİDE BIRAKAN GÖRÜNTÜLER YAŞATIYOR

DEP’li milletvekillerinin gözaltına alınma görüntülerini hatırlatan Beştaş, “Türkiye’yi 94’e geri götürdüler, 22 yıl öncesinde yaşanan olayı 22 yıl sonrasında tekrar etmeye çalışmak çılgınlık ötesi bir durumdur. Türkiye’nin asla ve asla ileri gitmesini istemeyen, Türkiye’yi gerileten, var olan demokrasi kırıntılarını da askıya alan bir yaklaşımdır. 94’ü eleştirenler bugün 94’ü geride bırakan görüntüler yaşatıyorlar. Ve bütün dünya bu ibret verici, bu dehşet verici görüntüleri izliyor” dedi. (HABER MERKEZİ)

 

ÖNCEKİ HABER

Demirtaş tutuklama istemiyle mahkemeye sevk edildi

SONRAKİ HABER

Eylemdeki 2 bin 200 maden işçinin talebi kabul edildi, 700 işçi somut çözüm bekliyor

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa