04 Kasım 2016 03:02

The Orb belgeselinden yeni görüntüler

The Orb’un geçmişine ve geçtiğimiz yıl yayınlanan Moonbuilding 2703AD albümünün hazırlık aşamalarına odaklanan bir belgesel geliyor.

Paylaş

IDM, ambient, dub gibi yaklaşımları harmanlayarak 1988 yılından bu yana zihin açıcı albümler yayımlayan İngiliz elektronik müzik ikilisi The Orb’un geçmişine ve geçtiğimiz yıl yayınlanan Moonbuilding 2703AD albümünün hazırlık aşamalarına odaklanan bir belgesel geliyor. Lunar Orbit ismini taşıyan belgeselden yeni bir fragman görücüye çıktı.

Daha önce çeşitli televizyon yapımlarında çalışan Patrick Buchanan’ın ilk yönetmenlik deneyimi olan belgeselde, grubun kendine has tınısı ve şarkı yapıları mercek altına alınıyor. The Orb üyeleri Alex Paterson ve Thomas Fehlmann’la yapılmış röportajların da yer aldığı belgesel, galasını 11 Kasım’da Doc ‘n Roll Film Festival kapsamında Londra’da yapacak.

Geçtiğimiz haftalarda Chill Out, World! isimli yeni bir albüm de yayımlayan The Orb’un geçtiğimiz yıl servis ettiği Moonbuilding 2703AD’nin Berlin’deki kayıt aşamalarına odaklanan ve grubun geçmişine doğru bir yolculuk da vadeden belgeselin fragmanını linkten izleyebilirsiniz. (KÜLTÜR SERVİSİ)

ÖNCEKİ HABER

Almanya Dışişleri Bakanı: Erdoğan'ı anlayamıyorum

SONRAKİ HABER

Avesta Yayınları'nın bir kitabı yasaklandı

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa