03 Kasım 2016 23:39

Diyarbakır’da iş çevrelerine Kışanak ve Anlı soruşturması

Diyarbakır'da Kışanak ve Anlı'nın gözaltına alınmasından bir gün sonra açıklama yapan iş çevreleri hakkında soruşturma başlatıldı.

Paylaş

Diyarbakır'da Büyükşehir Belediye Eş Başkanları Gültan Kışanak ile Fırat Anlı’nın gözaltına alınmasından bir gün sonra yazılı basın açıklamayla olaya tepki gösteren Ticaret ve Sanayi Odası, Ticaret Borsası ve Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliğine soruşturma açıldığı ve soruşturma kapsamında Ankara’dan müfettiş gönderildiği belirtildi.

Doğan Haber Ajansından Ferit Aslan’ın haberine göre Büyükşehir Belediye Başkanı Gültan Kışanak ile Eş Başkan Fırat Anlı’nın 25 Ekim’de yürütülen soruşturmalar kapsamında gözaltına alınmasından bir gün sonra Diyarbakır’da gözaltına alınmaları protesto eden ve iş camiasını temsil eden 15 sivil toplum kuruluşu arasında yer alan Diyarbakır Ticaret ve Sanayi Odası (TSO), Ticaret Borsası ve Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (DESOB) ile ilgili soruşturma başlatıldı.

Soruşturma nedeniyle Gümrük ve Ticaret Bakanlığından 2 müfettişin 2 gün önce Diyarbakır’a geldiği ve her üç kurumdan belge ve evrakları isteyerek incelediği öğrenildi. Müfettişlerin ardından söz konusu kurumların yöneticilerinin ifadelerine başvuracağı belirtildi. (DİYARBAKIR)

ÖNCEKİ HABER

HDP’li İrmez’in evi polislerce basıldı

SONRAKİ HABER

EYT’liler Adana’da buluştu: Açlık sınırının altında maaş hak mı, adalet mi?

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa