HDP’li İrmez’in evi polislerce basıldı

HDP’li İrmez’in evi polislerce basıldı

HDP Şırnak Milletvekili Aycan İrmez’in Şırnak’taki evi sabah saatlerinde özel harekat polisleri tarafından basıldı.

HDP Şırnak Milletvekili Aycan İrmez’in Şırnak’taki evi sabah saatlerinde özel harekat polisleri tarafından basıldı. Hakkında herhangi bir gözaltı ya da yakalama kararı olmayan İrmez, “Gözdağı vermek istiyorlar” dedi.

Sokağa çıkma yasağının devam ettiği Şırnak’ta sabah saatlerinde HDP Milletvekili Aycan İrmez’in evi özel harekat polisleri tarafından basıldı. İrmez’in Gündoğdu Mahallesi’nde resmi ikametgahının bulunduğun ev ile amcasının ve komşusunun evi de basıldı. Amcasının evinde Beşir İnan adlı genç gözaltına alındı.

İKİNCİ BASKIN

Baskın sırasında evde bulunmayan İrmez, yaşananları şöyle anlattı: “Önce amcamın evi kapıları kırılarak basılıyor. Gürültüyü duyan annem ile babam, evin kapısını açıyorlar. Özel harekat polisleri bir anda evimize doluyor. Ailemi yere yatırıyorlar. “Aycan İrmez’in evi burası mı?” diye soruyorlar. Babam, milletvekili olduğumu ve resmi ikametgahımın olduğunu söylüyor. Ancak buna rağmen evde arama yapıyorlar. Ardından tutanak tutup çıkıyorlar.”

İkinci kez evinin polis tarafından basıldığını hatırlatan İrmez, “Hakkımda açılan soruşturmalar, yeni yeni davalara dönüşmeye başladı. Örneğin 22 Kasım’da duruşmam var. Hakkımda herhangi bir gözaltı ya da yakalama kararı henüz yok. Daha önceki baskının ardından da suç duyurusunda bulunmuştum. Yine bulunacağım. Baskınlar, hedef haline getirildiğimizi gösteriyor. Halkın iradesini tanımadıklarını, yaptıkları tutuklamalar ile gösterdiler. Aynı politik yaklaşımın sonucu olarak evim ikinci kez basıldı” dedi. (ŞIRNAK)

www.evrensel.net
ETİKETLER Aycan İrmez