03 Kasım 2016 18:22

Gazeteci Yılmaz Özdil ve Barış Pehlivan'a takipsizlik kararı

Cumhuriyet soruşturmasını yürüten savcının "FETÖ/PYD" davası sanığı olmasını haberleştiren gazeteciler hakkında takipsizlik kararı verildi.

Paylaş

Cumhuriyet'e yönelik "FETÖ/PDY ve PKK/KCK terör örgütlerine üye olmamakla birlikte örgüt adına suç işlemek" soruşturmasını yürüten Savcı Murat İnam'ın, "FETÖ/PDY" davasında yargılandığı haberini yaptıkları gerekçesiyle gazeteci Yılmaz Özdil ile Odatv Genel Yayın Yönetmeni Barış Pehlivan hakkında başlatılan soruşturmaya, 24 saat sonra takipsizlik kararı verildi.

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı Basın Bürosu'nca, Gazeteci Yılmaz Özdil ve Odatv Genel Yayın Yönetmeni Barış Pehlivan hakkında Cumhuriyet'e yönelik soruşturmayı yürüten Savcı Murat İnam'ın "FETÖ/ PDY" davasının sanıkları arasında yer aldığını haberleştirmeleri üzerine dün soruşturma başlatılmıştı. Savcılık, Özdil ve Pehlivan tarafından kaleme alınan yazıları, "Terörle mücadelede görev almış kişileri hedef göstermek" suçu kapsamında rutin olarak ele alarak 2 Kasım'da re'sen incelemeye aldı. Savcılık tarafından yapılan inceleme sonucunda, Özdil ve Pehlivan hakkında 24 saat sonra "Terörle mücadelede görev almış kişileri hedef göstermek suçunun yasal unsurları oluşmadığı" gerekçesiyle takipsizlik kararı verildi. (İstanbul/DHA)

 

 

ÖNCEKİ HABER

Öğretmene 4 öğrenciye cinsel istismardan 55 yıl hapis

SONRAKİ HABER

Trump: Kürtlere 400 yıl boyunca bölgede kalacağız diye bir söz vermedik