03 Kasım 2016 11:00

Atatürk Üniversitesi'nde yemek kuyruğu

Erzurum Atatürk Üniversitesi öğrencileri üniversite yemekhanesinde yemek yiyebilmek için kışın ortasında uzun kuyruklar bekliyor.

Paylaş

Erzurum'daki Atatürk Üniversitesi'nde öğrenim gören binlerce öğrenci, kışın ortasında ucuz ve sıcak yemek alabilmek için yemekhane önünde uzun kuyruk oluşturuyor.

Soğuk havalarda en az 20- 30 dakika yemekhaneden dışarı uzayan kuyrukta bekleyen öğrenciler acil olarak soruna çözüm bulunmasını istedi. Güzel Sanatlar Fakültesi'ndeki yemekhaneden öğrencisi ile birlikte çevresindeki Hukuk, Turizm, Eczacılık ve İletişim fakültelerinin öğrencilerinin de yararlandığını hatırlatan öğrenciler, durumu “4 çeşit yemek 1 lira 90 kuruş. Her öğrenci bundan yararlanmak isteyince uzun kuyruklar oluşuyor. Yemeğe biraz geç kaldığınız takdirde 20-30 dakika kadar bekliyorsunuz. Kış mevsimi ve yağmurda kapalı bir mekan olmadığı için dışarda perişan oluyoruz. Yemekhane önünden başlayan kuyruk fakülte binasının dışına çıkıp nerede ise diğer fakülteye kadar uzuyor” ifadeleriyle anlattı.

Üniversite yetkilileri ise, 21 fakülte, 21 araştırma merkezi, 12 yüksek okul ve 8 enstitüde 75 bin yaygın öğrenim gören öğrenci bulunduğunu belirtti. (DHA)

Reklam
ÖNCEKİ HABER

HDP: Figen Yüksekdağ'a hapis cezasının onanması hukuksuz

SONRAKİ HABER

Avrupa’ya ‘Erdoğan’a desteğini çek’ çağrısı

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa
Evrensel Ege Sayfaları
EVRENSEL EGE

Ege'den daha fazla haber, röportaj, mektup, analiz ve köşe yazısı...