02 Kasım 2016 18:05

Dumanlı ve Karaca’nın gözaltına alınmasına tepkiye gözaltı

Sakarya’da, 2 yıl önce Ekrem Dumanlı ve Hidayet Karaca’ya yönelik operasyonu protesto ettiği öne sürülen 8 kişi gözaltına alındı.

Paylaş

Sakarya Cumhuriyet Başsavcılığı’nın yürüttüğü soruşturma kapsamında 2 yıl önce 14 Aralık'ta gözaltına alındıktan sonra serbest bırakılan Zaman Gazetesi eski Genel Yayın Müdürü Ekrem Dumanlı ve Samanyolu Yayın Grubu Başkanı Hidayet Karaca’ya yönelik operasyonu protesto edenler arasında bulunduğu öne sürülen 8 kişi gözaltına alındı.

DHA’nın haberine göre, 16 Aralık 2014 tarihinde Sakarya Adalet Sarayı önünde toplanan yaklaşık 100 kişilik grup dönemin Zaman Gazetesi Genel Yayın Müdürü Ekrem Dumanlı ve Hidayet Karaca'nın gözaltına alınmasını protesto etti. Bu protesto ile ilgili olarak yürütülen soruşturmada, protestonun Amerika Birleşik Devletleri’nden gelen talimatla yapıldığı ileri sürülerek, protestoya katılanlar hakkında gözaltı kararı verildi. Aralarında söz konusu haber kuruluşlarında çalışan iki muhabirin de olduğu toplam 8 kişi gözaltına alındı. Gözaltıların artabileceği öğrenildi. (HABER MERKEZİ) 

Reklam
ÖNCEKİ HABER

İzlanda’da hükümet kurma görevi Bağımsızlık Partisi'nin

SONRAKİ HABER

ABD'den patriot açıklaması: Türkiye talepte bulundu ancak henüz bir karar alınmadı

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa
Evrensel Ege Sayfaları
EVRENSEL EGE

Ege'den daha fazla haber, röportaj, mektup, analiz ve köşe yazısı...