02 Kasım 2016 22:05

Dumanlı ve Karaca’nın gözaltına alınmasına tepkiye gözaltı

Sakarya’da, 2 yıl önce Ekrem Dumanlı ve Hidayet Karaca’ya yönelik operasyonu protesto ettiği öne sürülen 8 kişi gözaltına alındı.

Paylaş

Sakarya Cumhuriyet Başsavcılığı’nın yürüttüğü soruşturma kapsamında 2 yıl önce 14 Aralık'ta gözaltına alındıktan sonra serbest bırakılan Zaman Gazetesi eski Genel Yayın Müdürü Ekrem Dumanlı ve Samanyolu Yayın Grubu Başkanı Hidayet Karaca’ya yönelik operasyonu protesto edenler arasında bulunduğu öne sürülen 8 kişi gözaltına alındı.

DHA’nın haberine göre, 16 Aralık 2014 tarihinde Sakarya Adalet Sarayı önünde toplanan yaklaşık 100 kişilik grup dönemin Zaman Gazetesi Genel Yayın Müdürü Ekrem Dumanlı ve Hidayet Karaca'nın gözaltına alınmasını protesto etti. Bu protesto ile ilgili olarak yürütülen soruşturmada, protestonun Amerika Birleşik Devletleri’nden gelen talimatla yapıldığı ileri sürülerek, protestoya katılanlar hakkında gözaltı kararı verildi. Aralarında söz konusu haber kuruluşlarında çalışan iki muhabirin de olduğu toplam 8 kişi gözaltına alındı. Gözaltıların artabileceği öğrenildi. (HABER MERKEZİ) 

ÖNCEKİ HABER

İzlanda’da hükümet kurma görevi Bağımsızlık Partisi'nin

SONRAKİ HABER

İtalyan şirketi Astaldi, köprülerdeki hisselerini satışa çıkartıyor

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa