02 Kasım 2016 21:06

ESP Malatya İl Başkanı gözaltına alındı

Malatya’da ESP’lilere dönük operasyon gerçekleştirildi. Operasyonda çok sayıda parti yöneticisi gözaltına alındı.

Paylaş

Malatya ESP İl Başkanı, yönetici ve üyeleri evlerine yapılan baskınla göz altına alındı. Ev baskınlarıyla eş zamanlı il başkanlığına da arama yapıldı. ESP Malatya İl Başkanı Mehmet Keleş, eski il başkanı Ayşe Işık, parti yöneticileri Serdar Yücekaya, Hatice Zengin, Hacı Çicek ve Bedirhan Dönmez’in gözaltına alındığı öğrenildi.

Konu ile ilgili Evrensel’e konuşan ESP Adıyaman İl Başkanı Yusuf Çıtık göz altı sayısının daha fazla olabileceğini, kendilerine bilgi verilmediğini, bilgileri gözaltına alınanların ailelerinden öğrendiklerini söyledi. Avukatlar da 5 gün boyunca gözaltındakilerle görüşemeyecek.

‘FAŞİZMİ ASLA KABUL ETMİYORUZ’

HDP bileşeni olarak Parlamentoya girdikleri haziran seçimleriyle AKP nin bundan ciddi bir rahatsızlık gördüğünü söyleyen Çıtık “Bu süreci kendilerine ve HDP bileşeni diğer siyasi parti, demokratik kitle örgütlerine saldırı, psikolojik baskı ve sindirme politikalarıyla bu güne getirdi. Hiçbir gerekçe göstermeden siyasi partilere ve sivil toplum örgütlerine yapılan bu baskı ve tutuklamaları kabul etmiyoruz. Faşizmi dün de bugün de asla kabul etmiyoruz. Faşizm karşısında direneceğiz. Bu AKP' nin sürdürdüğü bir psikolojik savaştır" dedi. (Malatya/EVRENSEL)

ÖNCEKİ HABER

‘Basına dönük baskılardan dayanışma ile çıkılacak’

SONRAKİ HABER

Aliağa Emek ve Barış Şenlikleri'nde emek mücadelesi öne çıktı

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa