02 Kasım 2016 00:36

Esad: En azından 2021’e kadar görevde kalmayı planlıyorum

Suriye Devlet Başkanı Beşar Esad, hükümet güçlerinin hastanelere ve sağlık çalışanlarına saldırı düzenlediği iddialarına yanıt verdi.

Paylaş

Suriye Devlet Başkanı Beşar Esad’dan ülkede devam eden savaşa ilişkin açıklama geldi. Ordu dışında herhangi bir gücün Suriye’deki savaşı kazanmasının mümkün olmadığını iddia eden Devlet Başkanı Esad, en azından 2021 yılına kadar görevde kalmayı planladığını söyledi.

Sputnik’in New York Times’tan referans verdiği haberine göre, ABD’li ve Batılı gazetecileri ağırlayan Esad, Suriye’deki sosyal dokunun çatışma döneminin başlangıcından daha iyi durumda olduğunu belirtti. ‘Kötü başkan, iyileri öldürmeye çalışan kötü adam’ olarak gazete başlıklarına çıkarıldığını ifade eden Esad, “Bu hikayeyi biliyorsunuz. Asıl sebebi hükümeti devirmek. Bu hükümet ABD’nin kriterlerine uymuyor” dedi.

Esad, hükümet güçlerinin hastanelere ve sağlık çalışanlarına saldırı düzenlediğine dair iddialarla ilgili ise “Hadi bu iddiaların doğru olduğunu kabul edelim; devlet başkanı kendi insanlarını öldürdü ve ABD Suriyelilere yardım ediyor. 5.5 yılın ardından beni kim destekledi?” diye sordu. (HABER MERKEZİ)

ÖNCEKİ HABER

Elektrik 4 Kasım'da 4 ilde kesilecek

SONRAKİ HABER

DİB Sözcüsü Türmen: Demokrasi isteyenler birlikte mücadele etmeli

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa