01 Kasım 2016 21:45

Toprak altında kalan işçi güçlükle yaralı kurtarıldı

Erzurum’da kanalizasyon işçisi balçığa saplandı; 45 dakika sonra yaralı kurtarıldı.

Paylaş

Erzurum Büyükşehir Belediyesi'ne bağlı Su ve Kanalizasyon İdaresi ekiplerince su arızasını gidermek için yapılan çalışma sırasında göçük meydana geldi. Göçük altında kalan iki işçiden Kadir Polat, hemen toprak altından çıkarılırken; diğer işçi Dursun Uzun ise yaklaşık 2 metre derinlikte balçığa saplandı. Uzun 45 dakika süren uğraş sonucu yaralı olarak kurtarıldı.

Olay, merkez Palandöken ilçesine bağlı Telsizler Semtinde meydana geldi. Büyükşehir Belediyesine bağlı ESKİ ekipleri, iş makinesi ile kazı yaparak su arızasını gidermeye çalışırken işçilerden Kadir Polat ve Dursun Uzun toprak kayması sonucu göçük altında kaldı. İşçilerden Kadir Polat arkadaşlarının yardımı ile hemen toprak altında çıkarılırken, Dursun Uzun ise toprağa gömüldü. Dursun Uzun'u çıkarmak için bölgeye itfaiye ve AFAD ekipleri sevk edildi. Kurtarma çalışmaları uzayınca Dursun Uzun'un arkadaşları, “Bir adamı kurtaramadınız” diye tepki göstererek çalışmaya katılmak istedi. İlk önce toprak altından başı çıkarılan Dursun Uzun, yaklaşık 45 dakikalık uğraş sonucu güçlükle kurtarıldı.

Polat ve Uzun, ambulanslarla Atatürk Üniversitesi Tıp Fakültesi Yakutiye Araştırma Hastanesine kaldırıldı. Olayla ilgili soruşturma sürdürülüyor. (DHA)

ÖNCEKİ HABER

DİSK Güvenlik-Sen’den üyelerinin gözaltına alınmasına tepki

SONRAKİ HABER

İstanbul'da kadınlar İran'da Seher Hüdayari için sahaya çıktı

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa