01 Kasım 2016 21:08

'Kız-erkek yan yana oturamaz' diyen Müdür açığa alındı

Mersin'de 'Kız ve erkek öğrenciler yan yana oturamaz' kararı alan İleri Ortaokulu Müdürü Hüseyin Aygül açığa alındı.

Paylaş

Mersin'de geçen cuma günü yaptığı toplantıda 'Kız ve erkek öğrenciler yan yana oturamaz' kararı aldığını açıklayan İleri Ortaokulu Müdürü Hüseyin Aygül açığa alındı.

Söz konusu uygulamanın basına yansıması ile birlikte tepki çeken ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından gelen uyarı sonucu hayata geçirilmeden iptal edilen uygulamayı gündeme getiren Aygül hakkında inceleme başlatılmıştı. Valilik emri ile başlatılan inceleme, Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından görevlendirilen müfettişler aracılığıyla derinleştirildi. Aygül, müfettişlerin raporuyla açığa alındı.

'KİMSE ŞAHSİ DÜŞÜNCESİNİ DİKTE EDEMEZ'

İl Milli Eğitim Müdürü Adem Koca, “Devletin bu konudaki yönetmelikleri açıktır. Buna rağmen kimse şahsi düşüncesini dikte edemez. Müdür bey, müfettişlerin raporu doğrultusunda açığa alınmıştır” dedi.

Merkezdeki 23 derslikli, bin 90 öğrencinin eğitim gördüğü okulun yöneticiliğini yapan Aygül, hayata geçirmek istediği uygulama ile velilerin tepkisiyle karşılaşmıştı. CHP Milletvekili Fikri Sağlar da konuyu meclis gündemine taşımıştı. (DHA)

ÖNCEKİ HABER

Alevilerden Bayraklı Belediye Başkanı’na tepki

SONRAKİ HABER

Samsun'daki 19 Mayıs töreninde Kılıçdaroğlu ile Bahçeli tokalaşmadı

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa