01 Kasım 2016 18:55

Cumhuriyet avukatları avukat kısıtlamasına itiraz etti

Cumhuriyet Gazetesi’ne dönük operasyon kapsamında gözaltına alınanlar için getirilen avukat kısıtlılığına itiraz edildi.

Paylaş

Cumhuriyet Gazetesi avukatları, gözaltında tutulan yazar ve yöneticiler için getirilen 5 günlük avukat kısıtlılığına ilişkin İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı'na itiraz etti.

Cumhuriyet Gazetesi yazar ve yöneticileri geçtiğimiz gün gözaltına alınmıştı. Gözaltına alınan yazar ve yöneticilerle ilgili savcılıkça verilen talimatta, “Soruşturmada gözaltına alınan şüphelilerin 668 sayılı KHK'nin 3 maddesi uyarınca müdafileri ile görüşme hakkının gözaltına alındıkları tarihten itibaren 5 gün süre ile kısıtlanmasına” ifadeleri kullanılmıştı. Avukatlar, savcılıkça verilen 5 günlük avukat kısıtlılığı kararının değiştirilmesini ve kaldırılmasını talep etti.

Avukatlar dilekçede, 5 günlük avukat kısıtlılığının Resmi Gazetede yayınlanan 676 sayılı KHK'nin 3. maddesinde yer alan “avukatla görüşme süresi ve kararının hakim kararı ile 24 saat kısıtlanacağı” şeklinde değiştirildiğini belirterek kısıtlılığın kaldırılmasını talep etti. (İstanbul/EVRENSEL)

ÖNCEKİ HABER

Cumhuriyet okumak isteyen öğrencilere özel güvenlik saldırdı

SONRAKİ HABER

Merkez Bankası: Konut fiyat endeksi temmuzda reel olarak yıllık yüzde 11.24 azaldı

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa