01 Kasım 2016 18:41

'Önce hedef gösterildik, sonra ihraç edildik'

Aydın’da 675 Sayılı Kanun Hükmünde Kararname ile ihraç edilen eğitim emekçisi Ali Gün Evrensel’e konuştu.

Paylaş

Eğitim Sen Aydın Şube Başkanı Ali Gün 675 sayılı KHK ile ihraç edilen muhalif eğitim emekçileri arasında. Aydın’da Ali Gün ile birlikte 3 sağlık emekçisi KHK ile ihraç edildi. Eğitim Sen Aydın Şube Başkanı Gün yaşananlarla ilgili Evrensel’e açıklamalarda bulundu.

Barış İçin Akademisyenler Bildirisine imza atan Adnan Menderes Üniversitesi Eski Rektörü  Şükrü Boylu’nun da geçtiğimiz günlerde açığa alındığını hatırlatan Gün, açığa almaların keyfi haksız ve hukuksuz olarak niteledi.

KHK’lerle muhalif yayın organlarının kapatılmasına da tepki gösteren Gün, OHAL’le tüm halkın haklarının gasp edildiğini ifade etti.

Konfederasyonları KESK’in kamu emekçilerinin iş güvencesii savunduğu için hedef alındığını vurgulayan Gün, “KESK, darbe sürecinden sonra sivil darbe sürecine sessiz kalmadığından ve yandaş olmadığından dolayı hedeftedir” dedi.

AKP İl Yönetimi ve yandaş sendikaların yöneticileri tarafından hedef gösterildiklerini de söyleyen Gün, tüm yaşanan baskılara karşı mücadeleyi sürdüreceklerini vurguladı.

Gün, ihraç kararlarına ve OHAL uygulamalarına karşı kentin farklı ilçelerinde stand açarak ve Milli Eğitim Müdürlükleri önünde basın açıklamaları yaparak mücadeleyi sürdüreceklerini dile getirdi. (Aydın/EVRENSEL)

ÖNCEKİ HABER

Demirtaş: Biz şu faşist bloğa mecbur muyuz?

SONRAKİ HABER

Aydın'da JES çukuru can aldı

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa