21 Mayıs 2012 11:12

TOGO işçilerinden Hey Tekstil işçilerine selam

DERİ-İŞ sendikasına üye oldukları için işten atılan TOGO Ayakkabı işçileri direnişlerinin 21. gününü geride bıraktı.Ağır çalışma koşullarına, sefalet ücretine karşı çıkıp sendikalı olan ve karşılığında işten atılan Togo Ayakkabı işçilerinin  direnişe devam ediyor.Kendilerine verilen deste

TOGO işçilerinden Hey Tekstil işçilerine selam

Paylaş

Ağır çalışma koşullarına, sefalet ücretine karşı çıkıp sendikalı olan ve karşılığında işten atılan Togo Ayakkabı işçilerinin  direnişe devam ediyor.

Kendilerine verilen desteklerden güç aldıklarını dile getiren TOGO işçileri, kendileri gibi direnişte olan HEY Tekstil işçilerine selam gönderdi.

Gözaltılara ve Ankara Büyükşehir Belediyesinin fabrika önünü her gün fıskiyeleri açıp sulayarak direnişi engellemeye çabalarına rağmen her sabah işe başlar gibi direniş yerinde bir araya gelen işçiler sendikalı olarak iş başı yapana kadar direnmekte kararlılar. TOGO işçileri, “Nerede hak için, emek için ses çıkıyorsa biz orada olcağız” diyorlar.

Başta HEY Tekstil işçileri olmak üzere direnişteki sınıf kardeşlerine gazetemiz aracılığa selam söyleyen işçiler, direniş alanlarını gazetemiz ve Hayat Televizyonu’ndan takip ettiklerini de ifade ettiler.
Direnişlerinde üç haftanın kendilerine çok şey öğrettiğini dile getiren işçiler, “Ama bıçak kemiğe dayanmadan gerçekleri göremedik. Sendikalı olarak işe dönünceye kadar mücadeleden vazgeçmeyeceğiz. Direnişimizi, haklılığımızı, kararlılığımızı herkese duyuracağız” diyorlar.
(Ankara/EVRENSEL)

Yerel Seçim 2019 İl il adaylar ve seçim sonuçları
ÖNCEKİ HABER

Yaşamak için çalışmak zorundalar

SONRAKİ HABER

Orman işçisi, kesilen ağacın altında kaldı

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa