01 Kasım 2016 10:25

Cihangir Parkı’na tekrar iş makineleri girdi

Cihangir Parkı’na bu sabah iş makineleri yeniden girdi. Yapılan çalışmanın izinsiz olduğu iddia ediliyor.

Paylaş

Alicem AYDIN
İstanbul

Cihangir’de bulunan Roma Parkı’nda daha önce arkeolojik kalıntılar çıktığı için durdurulma kararı alınan çalışmalar yeniden başladı. Parka bu sabah saat 07.30 sularında iş makineleri girdi.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından Cihangir’de bulunan Sanatkarlar Parkı olarak da bilinen Roma Parkı’nda “Cihangir Sosyal Tesisi” yapmak amacıyla başlayan kazı çalışmaları arkeolojik kalıntıların bulunması ve mahalle halkının tepkileri üzerine 25 Ekim tarihinde  durdurulmuştu. Sosyal tesis yapılmak istenen alanda kalıntılar bulunması sebebiyle Arkeoloji Müzesi tarafından elle kazma kararı çıkartılmıştı.

Bu sabah saat 07.30’da iş makinaları ile alan tekrar kazılmaya başlandı. Gazetemize konuşan Beyoğlu Kent Savunması üyesi Deniz Özgür, “Bugün yapılan çalışmadan müzenin bilgisi bulunmamaktır, yani izinsizdir” dedi. Özgür, çalışmalardan büyükşehir belediyesinin de haberinin olmadığı bilgisini vererek, “Kazı hakkında bilgi almak için İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ni aradık, bize çalışma hakında bilgilerinin olmadığını söylediler” diye konuştu.

 

Reklam
ÖNCEKİ HABER

'Darbe girişimi iş güvencesini kaldırma gerekçesi oldu'

SONRAKİ HABER

Akdeniz'de 4.9 büyüklüğünde deprem

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa