31 Ekim 2016 22:37

Malatya PSAKD: Onurlu duruşumuzdan taviz vermeyeceğiz

PSAKD Malatya şubesi 29 Ekim de yayınlanan 675  sayılı KHK ile 2 yöneticisi ve 10 üyesinin mesleklerinden ihraç edilmesini protesto etti.

Paylaş

PSAKD Malatya şubesi 29 Ekim de yayınlanan 675  sayılı KHK ile 2 yöneticisi ve 10 üyesinin mesleklerinden ihraç edilmesini protesto ederek görevlerine iade edilmesini istedi. PSAKD Malatya şubesinde yapılan açıklamayı şube başkanı Mehmet Topal okudu.

29 Ekim günü itibariyle çıkarılan 675 sayılı KHK ile derneklerinin 2 yöneticisi ve 10 a yakın üyesinin 15 Temmuz darbe girişimi sonrası ‘terör örgütüyle mücadele’ adı altında hiçbir adli, idari soruşturma ve açığa alma işlemi olmadan keyfi bir biçimde mesleklerinden ihraç edildiğini söyleyen Topal, "Ortada ne bir suçlama, ne savunma, ne de somut bir delil var. AKP hükümeti yıllardır eğitimin dinselleştirilmesine karşı direnen laik, bilimsel eğitimi savunan eğitim emekçilerini, parasız sağlık hizmetini savunan sağlık enekçilerini, bu ülkede insanlar ölmesin barış olsun diye haykıran demokrasi, özgürlük ve insan hakları savunucusu olan yönetici ve üyelerimizden intikam alırcasına açlıkla terbiye etme ve diz çöktürmeye çalışmaktadır. Hükümetin amacı geride kalanları korkutup sindirmek teslim almaya çalışmaktır " dedi.

‘HUKUKSUZ İHRAÇLARIN DARBE ZİHNİYETİNDEN FARKI YOK’

AKP hükümetinin OHAL'in arkasına sığınarak haksız, hukuksuz ihraçların darbe zihniyetinden hiçbir farkı olmadığını söyleyen Topal, "Hukuk askıya alınmayıp toprağa gömülmüştür Bizleri diz çöktürmeye ve boyun eğdirmeye çalışanlar şunu bilmelidir ki bizler hiçbir zaman diz çökmedik, boyun eğmedik, biat etmedik. Onurlu duruşumuzdan kesinlikle taviz vermeyeceğiz. Muhalif kimliklerinden dolayı ihraç edilen yönetici ve üyelerimizin derhal görevlerine iade edilmelerini istiyoruz. Bu süreçte hukuksal ve demokratik her türlü mücadeleyi sürdüreceğiz " şeklinde konuştu. (Malatya/EVRENSEL)
 

ÖNCEKİ HABER

TÜSİAD’dan Cumhuriyet’e yönelik operasyonla ilgili açıklama 

SONRAKİ HABER

Ensar Vakfı, kişisel bilgilerini aldığı öğrencileri mesajla taciz ediyor

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa