31 Ekim 2016 18:40

CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, Cumhuriyet'i ziyaret etti

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu: Demokrasiye ve özgürlüğe sahip çıkmanın yolu Cumhuriyet gazetesine sahip çıkmaktan geçiyor.

Paylaş

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından Cumhuriyet gazetesine başlatılan operasyona tepki gösteren  CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, gazetenin Ankara Bürosunu ziyaret etti.

Kılıçdaroğlu, gazetenin yazar ve muhabirleri ile Ankara Temsilcisi Erdem Gül'le görüştü. Gazete çalışanlarına destek mesajlarını ileten Kılıçdaroğlu, ziyaret sonrasında basın açıklaması yaptı. Kılıçdaroğlu,  tüm topluma ve gazetecilere Cumhuriyet gazetesine sahip çıkma çağrısı yaparak şöyle konuştu: “Cumhuriyet gazetesi Cumhuriyet'le yaşıt olan bir gazetedir. Bütün gazetecilere sesleniyorum eğer medya üzerindeki baskılara ortak direnç gösterebilirsek, o zaman Türkiye'de demokrasiyi de ortak savunur duruma gelmiş oluruz. Cumhuriyet ya da bir başka gazeteye baskı yapılanca ses çıkarmayalım denirse bir gün sıra onlara da gelir. Bu tehlikeye dikkat çekmek istiyorum. Hapisteki gazetecilerin orada olmamaları gerektiğini savundum ve savunmaya devam edeceğim. Cumhuriyet, basın tarihinin önemli gazetelerinden birisidir. Gazetenin tarihine baktığınızda her darbe sonrasında en ağır bedelleri ödeyen gazetedir. Sadece gazete ödemedi, yazarları da ödedi. Uğur Mumcu, Ahmet Taner Kışlalı gibi hayatını feda ederek, katledilerek bir bedelle karşı karşıya kalmıştır. Bu toplumun bütün aydınlarına, gençlerine, kadınlarına sesleniyorum, demokrasiye ve özgürlüğe sahip çıkmanın yolu Cumhuriyet’e sahip çıkmaktan geçiyor.” (Ankara/EVRENSEL)

ÖNCEKİ HABER

İhraç edilen öğretmen alkışlarla uğurlandı

SONRAKİ HABER

Sudan'da 3 Haziran katliamıyla ilgili komisyon kurulacak

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa