31 Ekim 2016 15:45

KESK: KHK'ler tüm sonuçlarıyla iptal edilmeli

KESK Ankara Şubeler Platformu KHK’lerle görevden almaları protesto etti.

Paylaş

KESK Ankara Şubeler Platformu, KHK’lerle KESK üyesi kamu emekçilerinin görevden alınmasını Kızılay Yüksel Caddesi'nde düzenlediği basın açıklamasıyla protesto etti.

KHK'lerle gerçekleşen işten atmalara tepki gösteren emekçiler adına açıklamayı okuyan Eğitim Sen Ankara 1 No’lu Şube Başkanı Sultan Saygılı, “Toplumun vicdanında derin yaralar açan uygulamalara derhal son verilmelidir. Tüm KHK'ler sonuçlarıyla birlikte iptal edilmelidir” dedi.

29 Ekim gecesi çıkarılan KHK'lerle binlerce KESK ve bağlı sendika üyesi akademisyenin, kamu emekçisinin adli soruşturma geçirmeden ve hukuki delil sunulmadan ihraç edildiğini ifade eden Saygılı, işten çıkarılanların arasında sendika şube başkanları ve yürütme kurulu üyelerinin de olduğunu bildirdi. Saygılı, aynı KHK ile 15 civarında haber ajansı, gazete ve derginin de kapatıldığını söyleyerek, “Gerçeklerin ortaya çıkmasını istemeyen gerçek suçlular, gerçekleri halka ulaştıran gazetecilerin kurumlarını doğrudan kapatmaya yönelmiştir” dedi. Çıkarılan KHK'ler ile hayatın her alanına terör estirildiğini aktaran Saygılı, göstermelik olan rektör seçimlerine bile tahammül edilmediğini söyledi. (Ankara/EVRENSEL)

ÖNCEKİ HABER

TGS: Cumhuriyet'e yönelik operasyon, haber alma hakkına

SONRAKİ HABER

Halfeti’de gözaltına alınanlara işkence iddiası

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa