30 Ekim 2016 21:34

Gültan Kışanak, Fırat Anlı ve Ayla Akat tutuklandı

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Eş Başkanları Gültan Kışanak, Fırat Anlı ve KJA Dönem Sözcüsü Ayla Akat tutuklandı.

Paylaş

Diyarbakır Cumhuriyet Başsavcılığı'nca yürütülen soruşturma kapsamında gözaltına alınan ve bugün adliyeye sevk edilen Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Eş Başkanları Gültan Kışanak ve Fırat Anlı, nöbetçi sulh ceza hakimliğine verdiklerii ifade sonrası 'PKK örgüt üyeliği' suçlamasıyla tutuklandılar. 

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Eş Başkanları Gültan Kışanak ve Fırat Anlı'nın gözaltına alınmasından sonra belediyenin önündeki protestoda gözaltına alınan Özgür Kadın Kongresi (KJA) Dönem Sözcüsü Ayla Akat ise, ceza hakimliğince "örgüt kurmak ve yönetmek" iddiasıyla tutuklandı. 

'TUTUKLANMA KARARI VERİLMEDEN KONULACAKLARI CEZAEVİ AYARLANMIŞ'

Gültan Kışanak ve Fırat Anlı'nın avukatı Emin Aktar, mahkeme çıkışında kısa bir açıklama yaptı. Aktar, Kışanak ve Anlı'nın "örgüt üyeliği" suçlamasıyla tutuklandıklarını belirterek daha mahkemeye çıkarılmadan hangi cezaevine konulacaklarının ayarlandığını iddia etti. Aktar, "Biz müvekkillerimizin hangi cezaevine konulacağını öğrenemedik. Öğrendiğimiz kadarıyla haklarında tutuklama kararı verilmeden konulacakları cezaevi ayarlanmış" dedi. (Diyarbakır/EVRENSEL)  

Reklam
ÖNCEKİ HABER

Fenerbahçe Kardemir Karabükspor'u 5 - 0 mağlup etti

SONRAKİ HABER

Ferhat Tunç müzik yaşamının 40'ncı yılını kutladı

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa
Evrensel Ege Sayfaları
EVRENSEL EGE

Ege'den daha fazla haber, röportaj, mektup, analiz ve köşe yazısı...