30 Ekim 2016 16:28

Adıyaman’da ihraç protestosu

Adıyamanlı işçi ve emekçiler KHK ile açığa almaları protesto etti.

Paylaş

KESK üyesi emekçiler, siyasi partiler, kitle örgütleri, öğrenci ve veliler OHAL KHK’si ile muhalif kamu emekçilerine dönük sürdürülen cadı avını Adıyaman’da protesto etti. Demokrasi Parkı’nda bir araya gelen yüzlerce kişi ihraç ve görevden almalara tepkisini sloganlara yansıttı.

Basın açıklamasında okuyan Eğitim Sen Adıyaman Şube Başkanı Hasan Basri Yorulmaz, KESK’in demokrasi, insan hakları, eşitlik, adalet ve özgürlüğü savunduğu için hedef haline getirildiğini söyledi.

Savundukları değerlerden geri adım atmayacaklarını dile getiren Yorulmaz, emekçileri yaşananlara karşı sessiz kalan sendikalara karşı dikkatli olmaya çağırdı. “Açığa alınan ve ihraç edilen öğretmenlerin yerine ücretli ve sözleşmeli öğretmen alarak, kamusal, demokratik, laik, bilimsel, anadilinde eğitim taleplerini görmezden gelemezsiniz” diye hükümete seslenen Yorulmaz, hükümete yanlışından dönme çağrısı yaptı. Açığa alınan ve ihraç edilen öğretmenlerin görevlerine iade edilmesi talep edilen eylemde mücadeleyi yükseltme çağrısı da yapıldı. (Adıyaman/EVRENSEL)

ÖNCEKİ HABER

Adana’dan ihraçlara tepki

SONRAKİ HABER

23 yaşındaki asansör teknisyeni akıma kapılarak öldü

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa