30 Ekim 2016 12:28

Okul müdüründen 'Kız-erkek yan yana oturma' yasağı!

Mersin'de İleri Ortaokulu Müdürü Hüseyin Aygül'ün kız ve erkek çocuklarının yan yana oturmasını yasakladığı iddia edildi.

Paylaş

Mersin’in Akdeniz İlçesi'nde 1090 öğrencinin eğitim gördüğü İleri Ortaokulu Müdürü Hasan Hüseyin Aygül’ün skandal bir uygulamaya imza attığı iddia edildi.

Cuma günü saat 11.00'de toplantı salonunda 62 öğretmen ile kurul toplantısı yapan Müdür Aygül, okulun genel sorunları ve öğretmenlerin çeşitli konulardaki istek ve önerilerini sırladığı yaklaşık 1,5 saat süren toplantı sonunda “Kız ve erkek öğrenciler kesinlikle yan yana oturtulmayacak. Hangi veli ve öğrenci itiraz ederse, 'Müdür beyin talimatıdır' denilecek. Bu karara herkes uymak zorundadır” dedi.

Müdürün bu kararı toplantıda şok etkisi yaratırken, bazı veli ve öğretmenler sosyal medya aracılığı ile karara tepki gösterdi.

‘YASAKÇI ZİHNİYET KABUL EDİLEMEZ’

Okul Aile Birliği Başkanı Zeynep Açıkoğlu karara tepkisini “Toplantı yapıldığı anda okulda bulunmaktaydım. Toplantı bitiminde çok sayıda öğretmen arkadaşımız konuyu bize iletince büyük şok yaşadım. Öğretmen arkadaşlarımız bu tür bir uygulamanın hayata geçirilmesi durumunda okulda büyük sıkıntılar yaşanacağını, yasakçı zihniyetin eğitime zarar vereceğini ifade etti. Müdür beyin bu kararını kabul etmemiz mümkün değil. Bu çağda böylesi yasakçı bir zihniyet kabul edilemez. Böyle bir uygulama karşısında sessiz kalmayacağız. Beklentimiz, müdür beyin bu anlamsız ve eğitim sistemini olumsuz etkileyerek kız ve erkek öğrenciler arasında huzursuzluğa neden olacak bu kararından geri adım atmasıdır” ifadeleriyle dile getirdi.

UYGULAMA PAZARTESİ BAŞLIYOR

Yasak kararının yarından itibaren uygulamaya geçirileceği öne sürüldü. Sosyal medya üzerinden haberleşen çok sayıda velinin ise sabah erken saatlerde okula giderek tepkilerini dile getireceği bildirildi. (DHA)

 

Reklam
ÖNCEKİ HABER

İnşatta 4'üncü kattan düşen 2 işçi ağır yaralandı

SONRAKİ HABER

Demokrasi için Birlik

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa