30 Ekim 2016 02:34

Erdoğan'dan Telafer açıklaması: Cevabımız farklı olur

Sarayındaki 29 Ekim resepsiyonunda konuşan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Haşdi Şabi'nin Telafer operasyonuna ilişkin konuştu.

Paylaş

Sarayındaki 29 Ekim resepsiyonunda konuşan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan,  Haşdi Şabi'nin, Irak'ın Musul kentine bağlı Türkmen kenti Telafer'e doğru hareket etmesine ilişkin, "Konuyla ilgili olarak da ben yetkili arkadaşlarımla da görüştüm. Bizim içeriden aldığımız şu an bilgilerin bunu doğrulamadığını görüyoruz. Şu anda böyle bir şey söz konusu değil. Haşdi Şabi'nin şu anda Musul'un 80 kilometre kadar güneyinde olduğuna dair bilgiler geldi ama o bilgilerden sonra biraz daha şartlar değişmiş olabilir ya daha onlar püskürtülmüş olabilir veya ilerlemiş olsalar bile onu ancak belki şimdi alabilirim ama ciddi bir mesafe alacaklarını zannetmiyorum." dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Telafer meselesi, bizim için hassas bir konu. Telafer'de bir defa biz bu işe kesinlikle sıcak bakmayız. Sincar'da kesinlikle sıcak bakmayız. Bunu zaten bütün yetkililere çok açık net söyledim. Dedim ki Telafer tamamen Türkmen ili, ilçesi. Bunun yarısı Şia yarısı Sünni. Biz tabii değerlendirmeyi Şia, Sünni üzerinden değil aslında gönlümüzün arzusu bunu tamamen Müslüman olarak bakıyoruz. Fakat Haşdi Şabi burada eğer böyle bir terör estirirse kesinlikle buna olan cevabımız bizim farklı olur." dedi. (HABER MERKEZİ)

ÖNCEKİ HABER

Rektörlük seçimleri 676 sayılı KHK ile kaldırıldı!

SONRAKİ HABER

İzmir'de adalet ve demokrasi nöbetleri devam ediyor

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa