29 Ekim 2016 20:47

Kılıçdaroğlu: Saldırı, doğrudan doğruya tahriktir

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, CHP Genel Başkan Yardımcısı Bülent Tezcan'a yönelik silahlı saldırıya ilişkin konuştu.

Paylaş

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, CHP Genel Başkan Yardımcısı Bülent Tezcan'a yönelik silahlı saldırıya ilişkin konuştu.

Hürriyet'e konuşan Kılıçdaroğlu,  saldırganın birkaç kez restorana girip çıktığını ve son girişinde ateş ettiğini anlattı.

“Failin belirlendiği bilgisi verildi. Başbakan da aradı, geçmiş olsun dileklerini aktardı. Kişisel bir husumet olmadığı, Sayın Tezcan’ın CHP’li olduğu için hedef olduğu anlaşılıyor. Bu olay CHP’ye yönelik provokasyonların arttığını gösteren gelişmelerden biri. Daha önce de bana kurşun atmışlardı. Niye yapılıyor? Herhalde özel bir çatışma alanı yaratılmak isteniyor.”

Kılıçdaroğlu, “Saldırganın ‘şehitlerimiz var siz burada ahkam kesiyorsunuz’ diye bağırdığı iddia ediliyor. Size de geldi mi bu bilgi” sorusuna da “İktidarda CHP mi var ki şehitler konusunda bizden şikayet edecek? Kendisi de oradaymış üstelik” karşılığını verdi.

Tezcan ile henüz konuşmadığını ama partililerden bilgi aldığını anlatan Kılıçdaroğlu, “Yaşanan doğrudan doğruya tahriktir” yorumunu yaptı. (HABER MERKEZİ)

ÖNCEKİ HABER

CHP Genel Başkan Yardımcısı Tezcan'a silahlı saldırı

SONRAKİ HABER

Kılıçdaroğlu'dan 2. yıl dönümünde “Adalet Yürüyüşü” açıklaması

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa