29 Ekim 2016 20:25

İHD: Ankara Katliamını unutturmayacağız

İnsan Hakları Derneği (İHD), 10 Ekim 2015'te barış için gittikleri Ankara'da katledilen 101 kişiyi andı. 

Paylaş

İnsan Hakları Derneği, 10 Ekim 2015’te barış için gittikleri Ankara’da katledilen 101 kişiyi andı. Eylemde “Adalet istiyoruz” yazılı ve üzerinde yaşamını yitirenlerin resimleri ile kitle katliamlarının gerçekleştirildiği yerlerin yazılı olan “Artık yeter” pankartları taşındı.

İHD Adalet ve Hakikat Komisyonu üyesi Osman Özkan 10 Ekim’de Türkiye’nin en büyük katliamına şahit olduğunu belirterek faillerin hala bulunmadığını vurguladı. Barış ve demokrasi için orada bulunan 101 kişinin yaşamını yitirdiğini dile getiren Özkan, bu katliamı unutmayacaklarını ve unutturmayacaklarını vurguladı.

Özkan, 10 Ekim katliamının üzerinin örtülmemesinin gerektiği belirtilerek, “Dosya tozlu raflara kaldırılmasın. Siyasi sorumlular ödüllendirilmesin. Eskişehir Emniyet Müdürlüğü’ne atanan Engin Dinç başta olmak üzere, patlamadan sonra yaralılara gaz sıkan polisler ve amirleri  hakkında soruşturma açılarak, faillerin yargılanması ve cezalandırılması için savcı sorumlu davranmaya çağırıyoruz” dedi. (İstanbul/EVRENSEL)

ÖNCEKİ HABER

Rusya, Suriye ve İran’dan ABD’ye mesaj

SONRAKİ HABER

Sudan'da 3 Haziran katliamıyla ilgili komisyon kurulacak

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa