29 Ekim 2016 15:01

İnternet kesintisine suç duyurusu

Gültan Kışanak ve Fırat Anlı gözaltına alındıktan sonra bölgede devreye konulan internet kesintisi yargıya taşındı. 

Paylaş

Diyarbakır Büyükşehir Belediye Eşbaşkanları Gültan Kışanak ve Fırat Anlı'nı gözaltına alındıktan sonra gelişen toplumdaki tepkinin önüne geçmek için Kürt kentlerinde dört gündür yaşanan internet kesintisi yargıya taşındı. Batman Esnaf ve Sanatkârlar Odası Birliği, internet kesintisiyle ilgili Batman Cumhuriyet Başsavcılığı'na suç duyurusunda bulundu. Esnaf ve Sanatkârlar Odası Birliği Başkanı Talat Kara, "Kesilen internet nedeniyle esnafımız mağdur haldedir. Esnaflarımız internet olmadığı için üç gündür dükkânlarını açamıyor. Bizim bu mağduriyetimiz giderilene kadar bu konunun takipçisi olacağız. Buradan tüm yetkililere de sesleniyoruz derhal bu soruna bir çözüm bulsunlar" dedi.

Kara, internet kesintisi nedeniyle zor durumda olan esnaf ve tüccarların daha da büyük zorluklar çektiğine dikkat çekti.

Diğer kentlerde de hem yurttaşların hem de esnafın suç duyurusunda bulunacağı kaydediliyor. Ayrıca HDP'nin tüm il ve ilçe örgütleri de internet kesintisine ilişkin suç duyurusunda bulunacak. (DİHA)
 

Reklam
Reklamsız Evrensel için abone ol
ÖNCEKİ HABER

HDP Eş Genel Başkanı Yüksekdağ'a yurtdışı yasağı

SONRAKİ HABER

Avukatlar Kışanak'la görüştü: Herkese selamları var

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa
Evrensel Ege Sayfaları
EVRENSEL EGE

Ege'den daha fazla haber, röportaj, mektup, analiz ve köşe yazısı...