29 Ekim 2016 17:50

Bölgedeki spor kulüp ve derneklerinden ortak açıklama

Diyarbakır ve bölgede faaliyet yürüten 18 spor kulübü ve dernek yaptıkları açıklamayla Gültan Kışanak ile Fırat Anlı'nın serbest bırakılmasını istedi

Paylaş

Diyarbakır ve bölgede faaliyet yürüten 18 spor kulübü, dernek ve spor taban birlikleri, yaptıkları ortak basın açıklamasıyla gözaltına alınan Diyarbakır Büyükşehir Belediye Eşbaşkanları Gültan Kışanak ile Fırat Anlı'nın serbest bırakılması çağrısı yaptı.

Bu sabah Diyarbakır merkez Yenişehir İlçesi'ndeki Sümerpark Kongre Merkezi'nde bir araya gelen Diyarbakır, ASKF, Diyarbakır Amatör Sporcular Derneği, Diyarbakır Saha Kamiserleri Şube Başkanlığı TUFAD Diyarbakır Şubesi, Diyarbakır Spor İl Temsilciliği, Amed Sportif Faaliyetler, Diyarbekirspor, Cizrespor, Van Büyükşehir Belediyespor, Kayapınarspor, Bağlarspor, 1903 Diyarbakır Kartalspor, Diyarbakır Futbol Kulübü, Diyarbakır Belediye Çınarspor, Yenişehir Belediyespor, Silvan Belediyespor ve Bismil Belediyespor yöneticileri, ortak basın açıklaması yaptı.

Spor kulüpleri, dernek ve taban birlikleri adına hazırlanan ortak açıklamayı yapan Türkiye Faal Futbol Antrenörleri Derneği (TUFAD) Diyarbakır Şube Başkanı Abdülsamet Karakaş, şöyle dedi:

"Şehrimiz seçilmişleri olan ve gerçek bir sporsever olan Belediye Başkanlarımız sayın Gültan Kışanak ve sayın Fırat Anlı'nın gözaltına alınmalarını ve hürriyetlerinin kısıtlanmasını endişe ile takip ediyoruz. Gerek ülkede gerekse de bölgemizde yaşanılan sancılı sürecin diyalog ve hoşgörü ile çözüleceğine olan inancımız tamdır. Demokratik siyaset alanını daraltan ve toplumsal gerginliklere yol açan bir takım yanlışlardan en kısa zamanda dönülerek, yeniden barışın ve diyaloğun hakim olduğu bir sürece kavuşmayı en içten duygularımızla umut ediyoruz. Bu vesile ile sevglii başkanlarımız Gültan Kışanak ve Fırat Anlı'nın biran önce özgürlüklerine kavuşmasını ve ilgilileri bu yanlıştan dönmesini talep ve temenni ediyoruz." (DHA)
 

ÖNCEKİ HABER

Ankara’da iki 29 Ekim yürüyüşü 

SONRAKİ HABER

Gıda-İş’ten ‘Fabrikayı bastılar’a yanıt: Gerçekleri çarpıttığınızı biliyoruz

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa