29 Ekim 2016 13:04

Sezen Aksu'nun şarkısını izinsiz kullanan İGDAŞ'a ceza

İstanbul Gaz Dağıtım A.Ş. (İGDAŞ), ünlü şarkıcı Sezen Aksu'nun şarkısını izinsiz kullandığı için 17 bin TL tazminat ödemeye mahkum edildi. 

Paylaş

Habertürk Gazetesi'nden Hayati Arıgan'ın haberine göre, ünlü şarkıcı Sezen Aksu’nun ‘Sen Ağlama’ adlı eserini izinsiz bekleme müziği olarak kullanan noterle tespit ettirdi ve İGDAŞ’a ihtarname çekti. İGDAŞ yetkilileri ise haksız kullanıma son verdiklerini belirtti. 

Aksu, avukatı aracılığıyla İstanbul Fikri ve Sınai Haklar Hukuk Mahkemesi’ne 20 bin TL maddi 5 bin TL manevi olmak üzere toplam 25 bin TL’lik dava açtı. Satış bedeli daha pahalı İGDAŞ ise santral ve bilgisayar ses sisteminde ‘Sen Ağlama’ adlı eserin kullanımına rastlanılmadığını belirterek davanın reddini istedi. Bilirkişi, Aksu’nun eserlerinin sektördeki emsallerine göre daha pahalı bir satış değerinin olduğunu belirtti. Mahkeme eserin kullanımını piyasa rayiç bedelinden hesaplayarak İGDAŞ’ın Sezen Aksu’ya 12 bin TL maddi, 5 bin TL de manevi olmak üzere toplam 17 bin TL ödemesine karar verdi. (HABER MERKEZİ)
 

ÖNCEKİ HABER

İşte AKP'nin başkanlık teklifinin detayları

SONRAKİ HABER

CHP'den uluslararası Suriye konferansı

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa