28 Ekim 2016 18:51

Adana’da bir kez daha birlikte mücadele çağrısı yapıldı

Adana’da belediye başkanlarının gözaltına alınmasına dönük tepkiler devam ediyor.

Paylaş

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Eş Başkanları’nın gözaltına alınmasının ardından HDP Adana İl Örgütü’nün başlattığı eylemler devam ediyor. HDP’liler bugün de İnönü Parkı’nda basın açıklaması gerçekleştirdi. Açıklamaya HDP Adana Milletvekili Meral Danış Beştaş’ta katıldı. Basın açıklamasında bütün demokrasi güçleri faşizme karşı birlikte hareket etmeye çağırıldı.

‘DARBE GİRİŞİMİ HÜKÜMET ELİYLE SÜRDÜRÜLÜYOR’

Eylemde EMEP Adana İl Başkanı Sevil Aracı ve HDP Adana Milletvekili Meral Danış Beştaş da birer konuşma yaptı. Şiddetin ve demokratik hak ihlallerinin günden güne arttığını ifade eden Aracı, darbe girişiminin yarattığı anti demokratik ortamın hükümet eliyle sürdürüldüğünü dile getirdi. Aracı bu fiili durum karşısında emek ve demokrasi güçlerinin birliğinin sağlanması gerektiğini de sözlerine ekledi.

KESİNTİSİZ DARBEYE KARŞI KESİNTİSİZ DİRENİŞ

HDP Adana Milletvekili Meral Danış Beştaş ise hükümetinin başta Kürt hareketi olmak üzere tüm muhalefet güçleri sindirme politikaları uyguladığını söyledi. Türkiye’de polis, asker, hâkim, savcı, öğrenci, gazeteci ve eğitimci tüm meslek grupları ve kimliklerin kendini güvende hissetmediğini söyleyen Beştaş, kesintisiz darbeye karşı kesintisiz direnişi yükselteceklerini vurguladı. Açıklamanın ardından oturma eylemi yapıldı. (Adana/EVRENSEL)

ÖNCEKİ HABER

AYM, propaganda ile suçlanan sağır gencin itirazını reddetti

SONRAKİ HABER

Afyon'da yolcu otobüsü devrildi: 1 ölü, 40 yaralı

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa