28 Ekim 2016 18:23

Soylu’dan ‘farklı güvenlik konsepti' açıklaması

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın gündeme getirdiği yeni 'güvenlik konsepti'ne dair konuştu.

Paylaş

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın gündeme getirdiği yeni “güvenlik konsepti”ne dair verdiği mesajla “Az konuşacağız, çok iş yapacağız” ifadesini kullandı.

Trabzon’a giden İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, valilik binasında gerçekleştirilecek katılacağı koordinasyon toplantısı öncesinde açıklamalarda bulundu.

Bakan Soylu, konuşmasında Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın, 19 Ekim’deki muhtarlar toplantısında gündeme getirdiği yeni güvenlik konseptine ilişkin değerlendirmelerde bulundu. Cumhurbaşkanı Erdoğan o konuşmasında “Artık eski güvenlik anlayışını bir kenara bırakıyoruz. Savunma bitti, taarruz başlıyor” diyerek Rojava ve Musul’a yönelik Osmanlı hayallerini açıkça dillendirmişti.

ŞİMDİ İŞİN BAŞKA BİR MERHALESİNDEYİZ

“Terörle mücadeleyi” kararlıkla sürdürdüklerini dile getiren Soylu, artık farklı bir güvenlik konseptine geçtiklerini söyledi ve şöyle konuştu: “Türkiye’de terörle mücadele büyük bir kararlılıkla devam etmektedir. Dikkat ederseniz, bu konularda az konuşuyor çok iş yapıyoruz. Yine az konuşacağız, çok iş yapacağız. Farklı bir güvenlik konsepti içinde olduğumuzu Sayın Cumhurbaşkanımız aziz milletimize duyurdu. Bu farklı güvenlik konsepti içerisinde önümüzdeki dönemde çok önemli adımlar atılacak. Oldukça önemli adımlar atarak geldik. Şimdi işin başka bir merhalesindeyiz. İnşallah bu merhaleden de alnımız ak çıkacağız ve milletimize mahcup olmayacağız.” (HABER MERKEZİ)

ÖNCEKİ HABER

Yıldırım, erken seçim iddialarını reddetti

SONRAKİ HABER

Makam odasında yaralı hayvanlara bakan müdüre ceza: Bu cezadan gurur duyarım

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa