28 Ekim 2016 09:15

Ayşegül Terzi: Ben hapisteyim, o adamsa sokakta

Ayşegül Terzi, şort giydiği için kendisini tekmeleyen Abdullah Çakıroğlu'nun tahliye edilmesiyle ilgili olarak açıklamalarda bulundu.

Paylaş

Ayşegül Terzi, şort giydiği için kendisini tekmeleyen Abdullah Çakıroğlu'nun tahliye edilmesiyle ilgili olarak açıklamalarda bulundu.

"Evden çıkamıyorum. Kendimi hapse atılmış hissediyorum. O adamsa sokakta" diyen Terzi, Başbakan Yıldırım'ın "Mırıldansaydı" sözlerine de tepki gösterdi.

Posta'dan Işıl Cinmen'e konuşan Terzi şunları söyledi:

‘EVDEN ÇIKAMIYORUM'

*Evden çıkamıyorum. Çıkarsam da babamla çıkıyorum. Kendimi hapse atılmış hissediyorum. O adamsa sokakta.

*Akli dengesinin bozuk olduğuna inanmıyorum. Bozuksa yeri hastane. Aklı yerindeyse de yeri hapishane.

‘TÜM KADINLARA SESLENİYORUM: ÇOK KORKUN'

*Tüm kadınlara sesleniyorum: Çok korkun! Çünkü bir otobüs dolusu insanın önünde beni öldürmeye kalkan saldırgan aramızda. O tekmeyi siz de yiyebilirsiniz.

‘GÜÇSÜZ VE SİLİK HİSSEDİYORUM'

Bu olay öncesi güçlü bir kızdım. Şimdi kendimi güçsüz ve silik hissediyorum. O tekmeyi öldürmek üzere boynuma attı. Sonra 'Neden ölmedi bu be!' dedi.

‘ŞEHİR DEĞİŞTİRECEĞİM'

Şehir değiştireceğim. O dışarıda olduğu sürece ben bu şehirde huzur bulamam. Başbakan (Binali Yıldırım), o adamın bana vurmasını onaylamadığını 'mırıldansaydı' diyerek dile getirdi. Mırıldanarak bana ne demesi gerekiyordu? Mırıldanmak da şiddettir.

‘EN ACI MESAJ BİR KADINDAN'

Sosyal medyadan en acı mesaj maalesef bir kadından geldi. 'Keşke sana o otobüste tecavüz etseydi' dedi. Neden bir kadın, bir kadın için böyle bir şey diler? Bugüne kadar sustuk ve onlara cesaret verdik. Artık konuşun lütfen. Yoksa bu ülke kadınlar için cehennem olacak.

Saldırgan, Müslümanlığı kullanarak savunma yaptı. Ben de Müslümanım. Dinimizi böyle işlere alet etmek olmaz. (HABER MERKEZİ)

Reklam
Reklam
ÖNCEKİ HABER

NBA'de yuvaya dönenler kazandı

SONRAKİ HABER

Batı bölgelerde hava sıcaklığı azalacak

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa