28 Ekim 2016 04:06

Nail Güreli'yi bugün uğurluyoruz

Nail Güreli’nin cenazesi bugün Levent’teki Afet Yolal Camisi’nde kılınacak ikindi namazından sonra Zincirlikuyu Mezarlığı’nda toprağa verilecek.

Paylaş

Türkiye Gazeteciler Cemiyeti (TGC) ve Türkiye Gazeteciler Sendikası (TGS) Eski Başkanı, Evrensel Yazarı Nail Güreli’nin cenazesi bugün Levent’teki Afet Yolal Camisi’nde kılınacak ikindi namazından sonra Zincirlikuyu Mezarlığı’nda toprağa verilecek.

TGC VE TGS’DEN AÇIKLAMA

TGC Yönetim Kurulu, önceki akşam vefat eden Duayen Gazeteci Nail Güreli için başsağlığı mesajı yayınladı. TGC Yönetim Kurulu’nun başsağlığı mesajında, “Türkiye Gazeteciler Cemiyeti ve Türkiye Gazeteciler Sendikası’nın önceki Başkanlarından değerli büyüğümüz Nail Güreli’yi kaybettik. Mesleğimize uzun yıllar hizmet veren Nail Güreli’yi sevgi ve saygıyla anıyoruz. Ailesine, sevenlerine ve basın topluluğumuza başsağlığı diliyoruz” denildi.

TGS’nin açıklamasında “Eski başkanlarımızdan Nail Güreli’yi kaybettik. Hepimizin başı sağolsun. Güreli, gazetecilerin insanca yaşaması için çalıştı. Sendikamızın çeşitli kademelerinde 20 yılı aşkın görev yaptı. Teşekkürler Başkan!” ifadelerini kullandı.

DİSK BASIN-İŞ: ÜZÜNTÜMÜZ BÜYÜK

DİSK Basın-İş de açıklama yayınlayarak, “Halktan yana bir gazeteciyi, onurlu bir aydını, Nail ağabeyimizi yitirmenin üzüntüsünü yaşıyoruz.  Öldürülen gazetecilerin hesabını sorarken, hakkı gaspedilen arkadaşlarımız ile grevdeyken, açılan davalar ile adliyeleri mesken edinen arkadaşlarımızla dayanışma sırasında hep bizimleydi Nail Güreli. Üzüntümüz büyük. Bugün bir eksildik, ama onun onurlu mücadelesini daha da ileri taşıyarak onlarca, yüzlerce çoğalacağız” denildi. (MEDYA SERVİSİ)

ÖNCEKİ HABER

Dava dolandırıcılık ve Belediye-İş’le ilgili

SONRAKİ HABER

Aramco saldırısını üstlenen Husiler, Birleşik Arap Emirlikleri'ni tehdit etti

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa