28 Ekim 2016 01:25

‘Evimiz yıkılacak mı korkusuyla yaşamak istemiyoruz’

Yıkım tehdidi altında olan Avcılar Yeşilkent mahallesinde 'Yıkım değil, imar istiyoruz' diyen mahalleliler bir araya geldi.

Paylaş

Yıkım tehdidi altında olan Avcılar Yeşilkent mahallesinde “Yıkım değil, imar istiyoruz” diyen mahalleliler bir araya geldi. 70 farklı köy derneği ve kitle örgütünün çağrısıyla Tokat Karşıpınar Köy Derneği’nde gerçekleşen toplantıya yaklaşık 500 kişi katıldı. Siyasi parti temsilcilerinin de katıldığı toplantıya CHP’li Avcılar Belediye Başkanı Handan Toprak ise katılmadı.

14 Ekim günü imar sorunu nedeniyle 100 bin kişinin yaşadığı mahallede 3 ev yıkılmış, tepki üzerine yıkımlar durdurulmuştu.

Mimar ve avukatların da katıldığı toplantıda vatandaşlar evlerinin yıkılmaması için neler yapabileceklerini tartıştı. Mimarlar Odası’ndan Burak Karyılmaz’ın kentleşme üzerine sunum yaptığı toplantıda avukat Efkan Bolaç da imar sorununun siyasi olduğunu vurgulayarak hukuksal boyutu tartışmaya açtı.

Yeşilkentliler, “Dişimizden tırnağımızdan artırdıklarımızdan ev yaptık, evimiz yıkılacak mı korkusuyla yaşamak istemiyoruz” diyor.

14 Ekim’de 3 ayrı evin Avcılar Belediyesi tarafından yıkılmasının ardından mahallede korku eksik olmamış. İmar sorunu çözülene kadar mücadele edeceklerini belirten vatandaşlar, yıkıma karşı dernekleşmeyi de gündeme getirdi. (İstanbul/EVRENSEL)

ÖNCEKİ HABER

Böyle giderse 2186'ya kadar 'eşitlik yok'

SONRAKİ HABER

Aliağa Emek ve Barış Şenlikleri'nde emek mücadelesi öne çıktı

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa