27 Ekim 2016 19:26

Davut Güloğlu’ya 2,5 yıl hapis istendi

Şarkıcı Sıla’nın hakaret davası açtığı Davut Güloğlu için savcılık 2.5 yıl hapis cezası istedi.

Paylaş

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı, Yenikapı’daki Demokrasi ve Şehitler Mitingi için “Yenikapı’daki şova katılmayacağım” diyen sanatçı Sıla Gençoğlu’na, “S.. gitsin. Kime hizmet ediyorsa oraya gitsin. Vatanıma hizmet etmeyen s… olsun gitsin” diye yanıt veren Davut Güloğlu’na basın yoluyla hakaret suçundan 2.5 yıla kadar hapis istemiyle dava açtı.

Hürriyet’ten Eyüp Serbest’in haberine göre Sıla verdiği ifadesinde, “Şov ibaresinden kasıt, geçmişte bu yapıyla ilişkili olan, onların organizasyonlarına katılan ve kendisine menfaat temin eden, darbe girişiminden sonra kendisine yeniden alan açmak ve aklanmak için o podyuma samimiyetsiz bir şekilde çıkıp şov yapan bazı ünlülerdir. Nitekim bu kimseler hayatlarının hiçbir döneminde demokrasi kelimesini anmamış kimselerdir. Ayrıca bu kimselerin şayet hain darbe girişimi başarılı olsaydı, darbecilerin podyumunda çıkacağını düşündüğüm için bu açıklamayı yaptım” dedi.

‘SÖZLERİMİN ARKASINDAYIM’

Davut Güloğlu ise şüpheli sıfatıyla verdiği ifadesinde, “Söylediklerim doğru ancak Sıla’ya hakaret etmedim. Bunu basın ve medya böyle duyurdu. Ancak Sıla üzerine alındıysa yapacak bir şey yok. Çok net bir şekilde, ‘Vatanına hizmet etmeyen s… gitsin’ dedim. Bu sözümün de arkasındayım” diyerek kendini savundu. (KÜLTÜR SERVİSİ)
 

ÖNCEKİ HABER

Gazeteci Hamza Aktan'ın duruşması 10 Ocak'a ertelendi

SONRAKİ HABER

Mersin Valiliği kayyum eylemlerini 15 gün süreyle yasakladı

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa