27 Ekim 2016 08:50

Ma kardeşlik kazandı!

Cem Gül Ziraat Türkiye Kupası'nda Galatasaray- Dersimspor maçı izlenimlerini yazdı.

Paylaş

Cem GÜL
İstanbul

Ziraat Türkiye Kupası 3. Tur maçlarında Dersimspor, Galatasaray’ın konuğu oldu. Türk Telekom Arena’da oynanan maçta 5-1’lik bir skorla turu geçen Galatasaray kupaya bir adım daha yaklaşmış oldu. Goller Alman golcü Lucas Podolski (3), Yasin Öztekin ve Hamit Altıntop’tan geldi. Dersimspor’un golünü ise takımın forveti Koray Kurt attı. Maça skordan çok dostluk ve kardeşlik görüntüleri damgasını vurdu.  

MAÇ ÖNCESİNDE YÖNETİCİLERDEN DOSTLUK AÇIKLAMALARI

Karşılaşma kimi gerici sosyal medya kullanıcıları tarafından günler öncesinde tahrik edilmeye çalışılsa da sonuç hiç de öyle olmadı.  Dersimspor kulübü yöneticilerinin Galatasaray Başkanı Dursun Özbek ve yönetimini maç öncesinde ziyaret etmesi karşılaşmaya ilişkin dostluk, barış mesajları vermesi sadece iki kulüp taraftarı açısından değil, spor etiği açısından da önemliydi. 

62. DAKİKADA MEŞALELİ KOREOGRAFİ

Karşılaşmanın başladığı ilk dakikadan itibaren 5 bin kişiyle tribündeki yerlerini alan Dersimliler, maç bitimine kadar takımlarını coşkuyla destekledi. Her iki takım da maç boyunca centilmenlik örneği gösterdi. Euro 2016 ile ünlenen İzlanda’nın tribün gösterisinden, Meksika dalgasına kadar birçok sevinç gösterisiyle dikkatleri üstüne çeken Dersimsporlular memleketlerinin plakası olan 62. dakikada ise meşaleli koreografi ile maça damga vuran taraf oldu.

MUNZUR ÖZGÜR AKTI

“Munzur özgür akacak” “On beşinde bir fidan Berkin Elvan” tezahüratlarının eksik olmadığı tribünler çeşitli ritüellerle barış mesajı vermeyi de ihmal etmedi. Galatasaray tribünlerinde açılan “Arena’ya Hoşgeldiniz Dersimspor” pankartı -son dönem spor müsabakalarında yer alan şiddet dolu söylemler düşünüldüğünde- yüreklere su serpti. Maçı izlemeye gelenler arasında Berkin Elvan’ın ailesi, Ovacık Belediye Başkanı Fatih Mehmet Maçoğlu ve Müzisyen Erdoğan Emir gibi isimler de dikkat çekti. Maç sonrasında iki takımın taraftarı futbolcuları tribünlere davet ederek alkışladı. Dersimspor taraftarının Galatasaray’ın Dersimli forvet oyuncusu Eren Derdiyok’a ilgisi görülmeye değerdi. Dersimspor malzemecisinin Eren Derdiyok formasıyla koşması tribünlerin sempatisini topladı.

‘ARAMIZDA DAĞLAR KADAR FARK VAR’

İki kulübün teknik direktörleri sporda kardeşliğin önemine vurgu yaparken Dersimspor Teknik Direktörü Mehmet Birinci iki takım arasındaki kalite farkına dikkat çekti. Birinci yaptığı açıklamada, “Bizi destekleyen 5 bin Dersimspor taraftarına teşekkür ediyorum. Galatasaray ile bizim aramızda dağlar kadar fark var. Kendilerini tebrik ediyorum. Biz küçük şehiriz. Bu küçük şehrin yürekli insanlarını tebrik ediyorum. Hepsine teşekkür ediyorum.” dedi. Kısacası Arena’da oynanan maçı Galatasaray kazanırken, gönülleri de Dersimspor kazandı. Dersim şivesiyle söylersek; “Ma kardeşlik kazandı.”

ÖNCEKİ HABER

Uçakta kalp krizi geçiren yolcu öldü

SONRAKİ HABER

Trump: Bolton gibi insanlar Irak'a girmek istedi ve bataklığa saplandılar

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa