Denize giren 5 öğrenci boğuldu, 1’i kayıp

Denize giren 5 öğrenci boğuldu, 1’i kayıp

İskenderun İlçesi’ne bağlı Karaağaç beldesinde denize giren Kuran kursu öğrencilerinden 5’i boğularak yaşamını yitirirken, 1 öğrenci ise kayboldu.Karağaç Beldesi’nde denize giren öğrencilerden 5'i boğularak yaşamını yitirirken, 9 öğrenci ise çevredeki yurttaşların yardımıyla kurtarıldı. 1 ö

İskenderun İlçesi’ne bağlı Karaağaç beldesinde denize giren Kuran kursu öğrencilerinden 5’i boğularak yaşamını yitirirken, 1 öğrenci ise kayboldu.

Karağaç Beldesi’nde denize giren öğrencilerden 5'i boğularak yaşamını yitirirken, 9 öğrenci ise çevredeki yurttaşların yardımıyla kurtarıldı. 1 öğrenciye hala ulaşılamazken, kurtarılan öğrenciler ise, İskenderun Devlet Hastanesi'nde tedavi altına alındı. Hayatını kaybeden ve yaşları 14 ile 17 arasında değişen öğrencilerin isimleri şöyle; Ömer Faruk Kurter, Eyyüp Can Seher, Ramazan Duran Güven, Mustafa Kul, Mehmet Bilgin ve İzzet Zorba.

Kırıkhan Kaymakamı Fecri Fikret Çelik ile olay yerinde incelemede bulunan Hatay Valisi Mehmet Celalettin Lekesiz, yaptığı açıklamada, Kırıkhan İlçesi Kur'an kursundan 1 belletmen ve 18 öğrencinin İskenderun'a bağlı Karaağaç beldesine gezi düzenlediklerini belirterek, gezi esnasında yüzmek amacıyla denize giren Kur'an kursu öğrencilerinden 6'sının boğulduğunu söyledi. Lekesiz, olayla ilgili adli ve idari soruşturmanın başlatıldığını belirtti. İskenderun Sahil Güvenlik Komutanlığı, İlçe Jandarma Komutanlığı ve Emniyet Müdürlüğü ekipleri de bölgede incelemede bulundu. (HATAY)

www.evrensel.net