Kaypakkaya için İstiklal Caddesi’nde yürüyüş

Kaypakkaya için İstiklal Caddesi’nde yürüyüş

İbrahim Kaypakkaya ölümün 39’uncu yıldönümünde Demokratik Halklar Federasyonu (DHF) üyeleri tarafından İstiklal Caddesi’nde yapılan ile anıldı. Yürüyüşe EHP, BDSP, Mücadele Birliği, Devrimci Hareket, Avrupa Demokratik Halklar Federasyon üyeleri de destek verdi.Grup adına yapılan ortak açıklamada, &ld

Grup adına yapılan ortak açıklamada, “18 Mayıs 1973’te, Amed zindanında aylarca süren işkenceler sonucunda Kaypakkaya’yı katleden hakim sınıf, onu ‘en tehlikeli ihtilalci’ olarak tanımlıyordu. Haklıydılar; çünkü, Kaypakkaya, ülkemizin tarihi gerçeklerine yaklaşımda Bilimsel Sosyalist perspektife bağlı kalarak devletin resmi görüşlerine karşı keskin bir mücadele yürüttü” denildi.

Denizlerin, Mahirlerin, Kaypakkayaların, Mazlumların, Haki Karerlerin ve Dörtlerin açtığı yolda ilerleyenler ve onları mücadele alanlarında bayraklaştıran kurumlarının basıldığının belirtildiği açıklamada, "Devrim ve demokrasiden yana saf tutan kesimler de bu saldırıların hedefi haline getirildi. Ve bir kez daha mücadelenin her alanında var olmaya devam edeceğimizi, örgütlü bir halkı hiçbir kuvvet yenemeyeceğini, devrimci değerlerimizi bugünkü mücadelemizle harmanlayarak sonuna kadar mücadele edeceğimizi haykırıyoruz " diye belirtti. (İSTANBUL)

www.evrensel.net