25 Ekim 2016 19:35

Haber Sen: Barışa taraf olduğumuz için hedef alındık

KESK Adana Şubeler Platformunun açığa alınan kamu emekçilerinin görevine iade edilmesi talebiyle başlattığı eylemler devam ediyor.

Paylaş

KESK Adana Şubeler Platformunun açığa alınan kamu emekçilerinin görevine iade edilmesi talebiyle başlattığı eylemler devam ediyor. Akşam saatlerinde Atatürk Parkı'nda bir araya gelen emekçiler çok sayıda Haber Sen üye ve yöneticisinin açığa alınmasına tepki gösterdi. Adana'dan açığa alınan Haber Sen 7 nolu Şube Sekreteri Selman Gül ve Haber Sen Adana Temsilcisi Ahmet Aydoğan da basın açıklamasında konuştu.

Senelerdir PTT'de taşeronlaşma ve özelleştirme girişimlerine karşı mücadele verdiklerini vurgulayan Selman Gül, PTT' de taşeron işçilerin eylemlerinde onlarla birlikte oldukları için, PTT A.Ş. sürecinde özelleştirme uygulamalarının karşısında oldukları, 29 Aralık grevi ve Ankara barış eyleminde oldukları için hedef alındıklarını söyledi. Başbakanlık genelgesi ile açığa alındıklarını söyleyen Gül görevden alınmalarının gerekçesini dahi bilmediklerini kaydetti. KESK'li olmaktan gurur duyduğunu dile getiren Gül, KESK'in savunduğu değerleri savunmaya devam edeceklerini ifade etti.

BARIŞ İÇİN BEDEL ÖDEMEK DEĞERLİDİR

Savaş sürecinde savunma bakanı olarak da görev yapan Kolombiya devlet başkanının FARC ile barış görüşmelerine dair söylediği "barışı sağlamak savaşmaktan daha zor" sözlerini hatırlatan Haber Sen Adana Temsilci Ahmet Aydoğan, böyle önemli bir şey için bedel ödemenin kendileri için değerli olduğunu ifade etti. (Adana/EVRENSEL)

ÖNCEKİ HABER

93’üncü yılda 17 eserle merhaba diyecek

SONRAKİ HABER

Hrant Dink Vakfı'nın "Kayseri" konferansı gerekçe gösterilmeden yasaklandı

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa