25 Ekim 2016 21:10

Sendika, bilgilendirme toplantısından bile çekindi

Çelik-İş Sendikası Termikel'de işçilerle ödenmeyen ücretler konusunda yapacağı toplantıyı 'Maaşlar yatıyor' diyerek iptal etti.

Paylaş

Çelik-İş Sendikası Termikel'de işçilerle ödenmeyen ücretler konusunda yapacağı toplantıyı “Maaşlar yatıyor” diyerek iptal etti. İşçilere verilen para ise yatmayan Ağustos ayı maaşının yüzde 10'u, yani sadece 130 TL.

Ankara'daki Sincan Organize Sanayi Bölgesi'nde bulunan Termikel fabrikasında ücretlerin aksaması sorunu devam ediyor.   

İşçiler yatmayan ücretleri nedeniyle dönem dönem iş bırakmaya varan eylemler yaparken, sendika ise bilgilendirme toplantısını bile iptal etti.

Cumartesi günü işçilere toplu mesaj atan Hak-iş'e bağlı Çelik-İş Sendikası, Pazartesi günü işbaşı kartlarına basıldıktan sonra fabrika içi meydanında ödenmeyen maaşlarla ilgili toplantı yapacaklarını duyurdu. Ancak daha bir gün geçmişti ki; yeni mesajla toplantı iptal edildi.

Bu mesajda da “Yapılan görüşmeler neticesinde Pazartesi günü yapacağımız toplantı iptal edilmiştir” denildi.

İşçileri arayan Çelik-İş Sendikası yöneticileri patronlarla konuştuklarında maaşların yatacağı sözünü aldıklarını ve bu yüzden toplantıyı iptal ettiklerini söyledi.  Ancak işçilerin hesaplarına yatan ücret yalnızca Ağustos ayı ücretinin yüzde 10'u. Asgari ücretle çalışan Termikel işçilerine yalnızca 130 TL verildi. (Ankara/EVRENSEL)

ÖNCEKİ HABER

TTB ve ATO: OHAL'de sağlıklı toplumdan bahsedilemez

SONRAKİ HABER

"160 saat bateri çalma" rekoru için çalmaya başladı

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa