24 Ekim 2016 23:49

Kerkük’te IŞİD'li emire baskın!

Kerkük'te bu sabah düzenlenen operasyonda cuma günkü saldırıya katılan Ebu Kedame olarak bilinen IŞİD'li emirin etkisiz hale getirildiği bildirildi.

Paylaş

Rudaw’ın haberine göre Kürdistan Bölgesi Güvenlik Ajansı, Kerkük saldırısıyla ilgili bugün yazılı bir açıklama yayımladı.

Açıklamada, “Cuma günü kentte giren IŞİD'lilere yol gösteren örgütün Havice'deki askeri bir emirler olan Ebu Kedame lakaplı mensup öldürüldü” denildi.

Güvenlik Ajansı'na bağlı anti-terör timleriyle Kerkük Asayiş Güçleri'nin ortak operasyonunda, IŞİD'lilere yardım ve yataklık eden Ebu Wıdah olarak bilinen Wisam Mahmud Muhammed Selim, Merwan Feysel Muhammed Selim, Amar Feysel Muhammed Selim, Rad Feysel Muhammed Selim ve Abıd Feysel Muhammed Selim adlı örgüt mensupları gözaltına alındığı kaydedildi.

 Açıklamada ayrıca şu ifadelere yer verildi:

“Yapılan soruşturmada, Ebu Wıdah'ın Ebu Kedame olarak bilinen Selam Mahmud Muhammed Selim el Beyati adlı kardeşi IŞİD'in Havice'deki üst düzey bir askeri yetkili olduğu ortaya çıktı. Hase Çayı yakınlarında saklan adı geçen IŞİD'li emir bugün ki operasyonda öldürüldü.”

Dün kentte düzenlenen operasyonlarda saldırılara katılan 8 IŞİD'li daha gözaltına alınmıştı. (DIŞ HABERLER)


 

ÖNCEKİ HABER

Pakistan’da polis okuluna saldırı: En az 200 öğrenci rehin

SONRAKİ HABER

Hrant Dink Vakfı'nın "Kayseri" konferansı gerekçe gösterilmeden yasaklandı

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa