24 Ekim 2016 16:34

Kağıthane Dayanışma Platformu: OHAL rejimine son verilsin

Kağıthane Dayanışma Platformu düzenlenen 'OHAL koşullarında hak gaspları ve KHK’ler” başlıklı panelin OHAL kapsamında yasaklanmasına tepki gösterdi.

Paylaş

Kağıthane Dayanışma Platformu tarafından düzenlenecek olan, “OHAL koşullarında hak gaspları ve KHK’ler” başlıklı panelin OHAL kapsamında yasaklanmasına platformdan tepki geldi. Kağıthane Dayanışma Platformu, yaptıkları açıklamayla OHAL rejimine derhal son verilmesini istedi. 

AKP Hükümetinin kendi iktidarına yönelik en küçük eleştiriye dahi tahammül edemediği belirten Platform, “İşlerinden çıkarılarak aileleriyle birlikte cezalandırılan başta barış imzacısı akademisyenler, Eğitim Sen üyesi öğretmenler ve tüm diğer kamu çalışanları ile işçiler olmak üzere tüm emekçiler işlerine derhal iade edilmelidir” dedi. 

“Lise ve ortaokulların tümünün imam hatip okullarına dönüştürülerek biçimsel olan laikliği dahi ortadan kaldıran, çağ dışı tekçi-şeriatçı uygulamalarla tüm halkın karanlığına mahkum edilmesine derhal son verilmesi gerektiği”ne vurgu yapılan açıklamada, “Nazilerden kopya edilen bu uygulamalara derhal son verilmelidir. Atanmış olan kayyımlar derhal geri çekilmeli, belediyeler gerçek sahiplerine halkın seçilmiş temsilcilerine iade edilmelidir.

OHAL yasaklarının bizleri bu ilkelerimiz doğrultusunda vermekte olduğumuz mücadelelerden vazgeçiremeyeceğinin ve ortak mücadelemizi her koşulda sürdüreceğimizin bilinmesini istiyoruz. Tüm halkımızın da bu mücadelemizin içinde yer alarak bizleri başarıya taşıyacağına inanıyoruz” denildi. 
(İstanbul/EVRENSEL)

Reklam
ÖNCEKİ HABER

Hopa’da 10 ekim anmasına soruşturma

SONRAKİ HABER

HDP'li Tülay Hatimoğulları: Suriye halkları, geleceklerine kendileri karar vermeli

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa
Evrensel Ege Sayfaları
EVRENSEL EGE

Ege'den daha fazla haber, röportaj, mektup, analiz ve köşe yazısı...