24 Ekim 2016 12:10

Frankfurt Kitap Fuarı'nda, Türkiye'de basın özgürlüğü eylemi

68. Frankfurt Kitap Fuarı'nda eylem yapan DİDF üyeleri ve Aslı Erdoğan'ın arkadaşları, Türkiye'de basına ve aydınlara yönelik baskılara dikkat çekti.

Paylaş

Kapanışı dün yapılan 68. Frankfurt Kitap Fuarı'nda Türkiye'de basına ve aydınlara yönelik baskılara karşı karşı eylem yapıldı.
Frankfurt DİDF üyeleri ve Yazar Aslı Erdoğan'ın arkadaşları, döviz ve afişlerle önce kitap fuarının yapıldığı binanın önünde, daha sonra ise kitap reyonlarının olduğu bölümde eylem yaptılar.

Eylemde, Almanca ve İngilizce olarak hazırlanmış “Polis devleti Türkiye”, “Basın özgürlüğü yok”, “Televizyonlar kapatıldı” dövizlerinin yanı sıra, tutuklu Aslı Erdoğan ve Necmiye Alpay'ın fotoğrafları taşındı.

Tüm fuar alanını ellerindeki dövizlerle gezen gruba, fuara katılan kitap severler ve yayıncılar alkışlarla destek verdi.

19 Ekim Çarşamba günü başlayan 68. Frankfurt Kitap Fuarı, pazar günü sona erdi. Kitap fuarının açışında yapılan konuşmalarda düşünce ve basın özgürlüğüne vurgu yapılmış ve Aslı Erdoğan'ın gönderdiği mektup okunmuştu. (Frankfurt/EVRENSEL)

Reklam
ÖNCEKİ HABER

IŞİD, bombalı araçlarla Şengal'e saldırdı

SONRAKİ HABER

ABD'den patriot açıklaması: Türkiye talepte bulundu ancak henüz bir karar alınmadı

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa
Evrensel Ege Sayfaları
EVRENSEL EGE

Ege'den daha fazla haber, röportaj, mektup, analiz ve köşe yazısı...