23 Ekim 2016 21:12

Başika operasyonunun bugünkü bölümü tamamlandı

Peşmerge güçlerinin Başika'ya yönelik operasyonunda bugünkü aşama tamamlandı.

Paylaş

Musul Operasyonu kapsamında Peşmerge güçleri bugün Başika'da IŞİD'e yönelik saldırı başlattı. Operasyon kapsamında planlanan 9 köy, IŞİD'den alınırken, operasyonu yöneten Zerevani Özel Kuvvet Komutanı General Aziz Weysi, operasyonun planladıkları şekilde yürüdüğünü söyledi.

Peşmerge güçlerinin bugün sabah saatlerinde Musul operasyonu kapsamında gerçekleştirdiği harekatı yöneten Zerevani Özel Kuvvet Komutanı General Aziz Weysi, "Operasyon planını Başkan Mesut Barzani yaptı, biz de sahada uyguladık. Plan tam istediğimiz gibi işledi. Çevrede bulunan köyleri teröristlerden aldık. Başika ilçesi de birliklerimiz tarafından kuşatıldı. Orayı da inşallah en kısa sürede kurtaracağız" dedi.

Operasyonun sürdüğü öğlen saatlerinde Tizxrab köyünden Peşmerge birliklerine keskin nişancı tüfeğiyle ateş açıldı. Bu sırada cephede operasyonda olan birlikler IŞİD üyelerinin bulunduğu yerleri yoğun ateş altına aldı. Doçka uçaksavarların da kullanıldığı operasyonda koalisyon güçleri de IŞİD hedeflerine hava bombardımanı yaptı. Çıkan çatışmada kanas ile ateş açan IŞİD'liler köye sızma harekatı yapan Zerevani güçleri tarafından öldürüldü.

Öte yandan Binali Yıldırım, Başika'daki operasyona bölgedeki topçuları ve tanklarıyla destek verdiklerini söyledi. (DHA)

ÖNCEKİ HABER

Eczacıbaşı VitrA dünya şampiyonu

SONRAKİ HABER

Sudan'da 3 Haziran katliamıyla ilgili komisyon kurulacak

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa