22 Ekim 2016 22:50

Şırnak halkı ile dayanışma kampanyası

Suruç’taki saldırıda yaralanan gençler, siyasi parti ve kitle örgütleri Şırnak’ta çadırda yaşayan halkla dayanışmak için Şırnak’a gidiyor

Paylaş

Kobanêli çocuklara oyuncak, kitap, erzak götürmek isterken, Urfa’nın Suruç İlçesinde bulunan Amara Kültür Merkezi’nde IŞİD’in gerçekleştirdiği bombalı saldırıda yaralı olarak kurtulan gençler ve aralarında AKA-DER, ESP, SGDF, Birleşik Haziran Hareketi, Halkevleri, SYKP, TÖPG ve Siyaset Meclisi'ninde yer aldığı siyasi oluşumlar ile Şırnak’a gidiyor. 

Suruç Yaralıları ve Tanıkları Platformu yaptığı açıklamada, "Kış geliyor! Şırnak halkının kışlık ihtiyaçları acil olarak karşılanması gerekiyor. Şırnak'ta 3 bin insan çadırlarda yaşıyor ve Şırnak halkını çetin bir kış bekliyor. “Dün Kobenê’de olduğu gibi bugün de Şırnak ile dayanışma” sloganıyla başlattığımız kampanya çerçevesinde Bağcılar’daki Med Kültür Merkezi, Taksim’deki Mezopotamya Kültür Merkezi (MKM) Kadıköy’deki AKA-DER ve BEKSAV’da topladığımız yardım malzemelerini Şırnak'a ulaştıracağız" dediler.

Suruç Yaralıları ve Tanıkları Platformu, kampanyanın Kasım ayı sonuna kadar devam edeceğini belirterek, 24 Ekim 2016 Pazartesi günü saat 20'de dayanışmayı büyütmek için tüm sosyal medya platformlarında başlatacakları #ŞırnakiçinElele hashtag çalışmasına destek vermeye çağırdılar. (HABER MERKEZİ)
 

Reklam
Reklamsız Evrensel için abone ol
ÖNCEKİ HABER

Başka bir iletişim mümkün

SONRAKİ HABER

Yıldırım: Başkanlığın kapısı 15 Temmuz gecesi açılmıştır

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa
Evrensel Ege Sayfaları
EVRENSEL EGE

Ege'den daha fazla haber, röportaj, mektup, analiz ve köşe yazısı...