22 Ekim 2016 03:44

Kol Saati filmi Antalya Film Festivalinde seyirciyle buluştu

Kol Saati filminin yönetmenlerinden Petar Valchanov ve başrol oyuncusu Margita Gosheva, Antalya Film Festivalinde seyircilerin sorularını yanıtladı.

Paylaş

Gonca GER
Antalya

Yönetmenliğini ve senaristliğini Kristina Grozeva ve Petar Valchanov’un birlikte üstlendiği Bulgaristan ve Yunanistan ortak yapımı ‘Kol Saati’ filmi Antalya Film Festivali’nde seyirciyle buluştu. Uluslararası yarışma filmleri kategorisinde yer alan filmin yönetmenlerinden Petar Valchanov ve başrol oyuncusu Margita Gosheva gösterimin sonunda seyircilerin sorularını yanıtladı. Gosheva ‘Her dönemde birey, kurum çatışmasında kurumun çıkarları üstün geliyor” dedi. 
Demiryolu işçisi Tsanko Petrov’un bir gün rayların üzerinde bulduğu çalıntı parayı polise bildirdikten sonra Uluştırma Bakanlığı tarafından kamuoyunda kahraman ilan edilmesini ve basının da etkisiyle bu durumun hayatında yarattığı değişiklikleri konu alıyor. Filmde Petrov, baba yadigarı olan kol saatine sahip çıkmak istemektedir. 

‘PROBLEM OLDUĞUNDA DİKKAT BAŞKA YÖNE ÇEKİLİYOR’

,Filmde ulaştırma bakanlığının halka ilişkiler yöneticisi hırslı bir kadını oynayan Margita Gosheva role hazırlık aşamasında Bulgaristan Cumhurbaşkanı’nın basın ofisinde beş gün gözlemci olarak çalıştığını belirterek, bu çalışmanın, ortamın ruh halini, baskılarını, streslerini öğrenmesini sağladığını ifade etti. Gosheva, resmi kurumların basın bürolarında stres ve problem olduğu zaman dikkatin başka yere çekildiğini ve o problemle uğraşılmadığını söyleyerek “Aslında bir resmi kurum ya da örgüt büyümeye başladığı andan itibaren; 1990 öncesi ya da 1990 sonrası Bulgaristan’ı da olsa, komünist rejimde de olsa, kapitalist sistemde de olsa kurumu tehdit eden bir problem ortaya çıktığında kriz yönetimi ve birçok manipülasyon yapılıyor. O zaman birey ve kurum çatışması oluşuyor ve kurumun çıkarları daha üstün geliyor” diye konuştu. 

ÖNCEKİ HABER

İstanbul'da 5 bin polisle, kara ve denizde asayiş uygulaması

SONRAKİ HABER

Makam odasında yaralı hayvanlara bakan müdüre ceza: Bu cezadan gurur duyarım

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa